Bilişim Dünyası 31 OCAK 2010 / 18:00

Düzce operasyonu başladı

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, Düzce’deki yeni operasyon merkezini hayata geçirdi. Siemens Düzce Operasyon Merkezi’nin açılışı Siemens Genel Müdürü Hüseyin Gelis, Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Ali Rıza Ersoy, Düzce Valisi Bülent Kılınç ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Bayraktar’ın katılımıyla gerçekleşti.
Anadolu’da operasyon merkezi yatırımı yapmak üzere yola çıkan şirket, sahip olduğu potansiyel ve insan kaynağı niteliğini göz önünde bulundurarak Düzce’yi yatırım merkezi olarak seçti. Törendeki konuşmasında yeni bir yatırımı hayata geçirmenin haklı gururunu yaşadıklarını vurgulayan Hüseyin Gelis, projede ilk aşamada yaşları 20-29 arasında değişen 300 gencin çalışacağını kaydetti. Bu rakamın ileride daha da artırılmasının hedeflendiğini belirten Gelis, “Bu yatırımlar Türkiye’nin ilerlemesi için çok önemli. Operasyon merkezi Türkiye’ye diğer ülkelerden servisler taşıyacak ve gençlerimiz için önemli bir kariyer fırsatı yaratacak” dedi.
Güneşli ve Kartal’ın ardından Düzce’de yeni merkezi hayata geçirdiklerini belirten Ali Rıza Ersoy, çalışmaların ardından 10 ay gibi bir sürede merkezin hayata geçtiğini ifade etti. 2 milyon TL harcanarak bu yatırımın hayata geçirildiğini kaydeden Ersoy, bu merkezin de katılımıyla toplam iş hacmi olarak 30 milyon TL’ye kadar çıkacak bir ciro beklentisi içinde olduklarını ifade etti. Ersoy, merkezin kapasitesinin kısa sürede artacağını sözlerine ekledi. 1997 yılından bu yana dışkaynak kullanımı yöntemi ile hizmet sağlayan Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri; yeni operasyon merkeziyle Düzce bölgesinde istihdama katkı sağlamayı amaçlıyor. Böylece Düzce’nin kalkınmasına katkı sağlanacak.
ETİKETLER : Sayı:756

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics