Bilişim Dünyası 27 HAZİRAN 2014 / 10:56

E-belediye uygulaması ile iki ödül

Türkiye Bilişim Derneği, T.C. Ulaştırma Bakanlığı, T.C. Bilgi Teknolojileri Kurulu tarafından düzenlenen ve Kadir Has Üniversitesi’nin destekleri ile gerçekleştirilen Bilişim Yıldızları Yarışması’nda Litera Bilişim Teknolojileri’nin Konya Selçuklu Belediyesi için geliştirdiği e-belediye uygulaması ile 2 kategoride birincilik ödülü kazandı.

Türkiye’nin e-dönüşüm sürecini ve inovasyonu desteklemek amacıyla Türkiye Bilişim Derneği tarafından 6 yıl önce başlatılan Bilişim Yıldızları Yarışması ödül töreni 12 Haziran 2014 gecesi Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Yaratıcılık, yenilik, etkileme, teknolojik bağımlılık, projenin organizasyon yapılandırılması, hizmetlerin (e-hizmet) kullanımının yaygınlaştırılması, elektronik imza, elektronik belge yönetim sistemi, performans ve veri güvenliği kriterlerine göre detaylı değerlendirmelerin yapıldığı yarışmada Litera Bilişim Teknoloji’lerinin Selçuklu Belediyesi için gerçekleştirdiği e-belediye uygulaması 2 ayrı kategoride birincilik kazandı.

Selçuklu Belediyesi e-belediye uygulaması e-belediye kategorisinde 1.lik ödülü alırken, halk jürisi tarafından yapılan değerlendirmede de Halkın Favorisi ödülünü kazandı.

Litera Bilişim Teknolojileri Selçuklu Belediyesi e-belediye uygulamasını farklı ve kullanıcı dostu bir arayüzle tasarladı. Bir çok e-belediye uygulamasından farklı olarak taksitli ödeme, kitap sorgulama, kitap rezervasyon, e-dogrudan temin gibi yenilikçi ve her biri kendi başına büyük bir uygulama olan ek ürünlerle zenginleştirildi. Bu uygulamalar e-imza ve m-imza kullanımları ile desteklendi. Kullanıcı bilgilerinin ve veri güvenliğinin ön planda tutulduğu uygulamalar SSL sertifikalı ve 3D Secure olarak geliştirildi.

Bilişim Yıldızları Ödül Töreni’nde Selçuklu Belediyesi adına ödülleri Bilgi İşlem Müdürü Melih Saklan alırken, Litera Bilişim Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Özdemir de törende yer aldı.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics