Bilişim Dünyası 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

E-Fatura uygulaması için özel etkinlik

Gemlik Sanayi ve Ticaret Odası ile Borçelik tarafından basılı fatura gönderme ve saklama zorunluluğunu ortadan kaldıran e-fatura uygulamasını tanıtmak  üzere bir seminer düzenlendi. Gemlik’te düzenlenen seminerde Gelirler İdaresi Başkanlığı ve SAP Türkiye’nin desteği ile e-fatura uygulamasının şirketlere sağlayacağı faydalar aktarıldı. Anonim ve limited şirketlerin faydalanabileceği e-fatura uygulamasını Gelirler İdaresi Başkanlığı Grup Başkanı Arif Yıldırım ve SAP Türkiye İş Geliştirme Yöneticisi Musa Zorbozan, yaptıkları sunum ile katılımcılara anlattığı seminere farklı sektörlerden değişik büyüklükteki şirket yetkilileri katıldı.
SAP e-fatura çözümünün, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın standartlarını destekleyerek sistemler arasındaki bütünleştirmeyi sağladığını belirten SAP Türkiye İş Geliştirme Yöneticisi Musa Zorbozan, “E-fatura uygulaması, şirketlere sağladığı kazanımların yanı sıra e-devlet projeleri kapsamında da büyük önem taşıyor. Önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan e-defter uygulaması için de önemli bir altyapı sağlıyor. E-defter tebliği yayımlanınca SAP e-fatura çözümünü kullanan şirketler kolayca e-defter uygulamasına geçiş yapabilecekler” dedi. Yurtdışında e-fatura kullanımıyla da ilgili bilgi veren Zorbozan,  “Avrupa’da yılda 23 milyar fatura elektronik ortamda e-fatura olarak düzenleniyor. Avrupa’da şirketlerin yüzde 41’i e-fatura uygulamasından yararlanıyor. E-fatura, şirketlerin etkinliklerini yüzde 79 oranında artırıyor; maliyetlerini yüzde 74 oranında düşürüyor, müşteri ödemelerini yüzde 42 oranında hızlandırıyor; satıcı-müşteri arasındaki anlaşmazlıkları yüzde 29 oranında azaltıyor” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:781
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN