Bilişim Dünyası 30 OCAK 2014 / 14:48

e-GKS 1 yaşında

Canlı yayın altyapısı Medianova ve TTNET tarafından sağlanan Elektronik Genel Kurul Sistemi (e-GKS) birinci yılını doldurdu. 13 binden fazla hissedarın katılımıyla, 198 farklı noktadan, toplamda yaklaşık 900 saat süre ile 400’ü aşkın genel kurul yayınının yapıldığı e-GKS’nin birinci yılı nedeniyle düzenlenen tanıtım toplantısı Swissôtel’de gerçekleştirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın da katıldığı toplantıda, e-GKS’nin kısa sürede önemli mesafe kat ettiği hatırlatıldı. 2013 yılında gerçekleşen genel kurul toplantılarına fiziki ortamda katılan hissedar sayısı 6 bin olurken, e-GKS aracılığıyla toplantılara katılan hissedar sayısı ise 13 binin üzerine çıktı.

Canlı yayın altyapısı Medianova ve TTNET tarafından sağlanan Elektronik Genel Kurul Sistemi (e-GKS) birinci yılını doldurdu. Fiziki ortamda gerçekleştirilen genel kurul toplantılarının internet erişimi olan her yerden canlı olarak izlenebilmesini sağlayan sistemin tüm bileşenleri ve yazılımı Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından yerli kaynaklarla hayata geçiriliyor. e-GKS, hissedarlara uluslararası seviyede oy kullandırma özelliği ile de öne çıkıyor.

 
ETİKETLER : e-GKS Medianova TTNet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics