Bilişim Dünyası 21 EKİM 2013 / 08:12

E-sertifikada küresel buluşma

Dünyanın önde gelen elektronik sertifika hizmet sağlayıcılarının (ESHS) ve internet tarayıcısı şirketlerinin, Türkiye’den de TürkTrust ve TÜBİTAK Kamu SM gibi özel sektör ve kamu kuruluşlarının üyesi olduğu CA/Browser Forum toplantısı 24-26 Eylül 2013 tarihlerinde TÜRKTRUST ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleşti. Böylece ilk kez bir CA/Browser Forum toplantısı Türkiye’de gerçekleştirilmiş oldu. Türkiye’deki e-imza sektörünün düzenleyici ve denetleyici kurumu olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) da toplantıda yerini aldı.
Yılda üç kez farklı bir ESHS’nin veya internet tarayıcısı şirketin ev sahipliğinde farklı ülkelerde gerçekleştirilen CA/Browser Forum toplantılarına Microsoft, Mozilla, Google, Opera gibi internet tarayıcısı şirketlerin temsilcileri ile, Symantec, Digicert, Globalsign, Comodo, Trend Micro gibi elektronik sertifika hizmet sağlayıcılarının yetkilileri katıldı. Etkinlikte söz alan TürkTrust İş Geliştirme Müdürü
N. Atilla Biler, elektronik imza ve elektronik sertifika hizmetlerini sunduklarını belirterek, “CA/Browser Forum toplantılarında, katılımcılar tarafından sektörün değerlendirmesi yapılıyor. Ankara’da düzenlediğimiz toplantıya katılım, Türkiye’nin bu sektörde dünya çapında önemli bir yer edinmesine katkı sağladığı” dedi.
ETİKETLER : Sayı:942

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics