Bilişim Dünyası 23 EKİM 2011 / 15:55

e-ticaret oyuncusu bonprix Türkiye’de

23 ülkedeki faaliyetleri, 25 milyon müşterisi ve 1,136 milyar avro cirosuyla Almanya ve Avrupa’nın en büyük e-ticaret şirketlerinden olan bonprix, Türkiye pazarına girdi. Türkiye, 25’inci yılını kutlayan bonprix’nin faaliyet gösterdiği 23. ülke oldu. bonprix, dünyanın en büyük ikinci çevrimiçi perakendecisi olan Otto Group bünyesinde yer alıyor ve aynı zamanda grubun en hızlı büyüyen şirketi olarak dikkat çekiyor. Ülkemizde katalog satışı ve internet mağazacılığı olarak çok kanallı bir yapıyla hizmet verecek olan bonprix, yapılanma dönemi olarak gördüğü ilk yılında 100 bin müşteriye ulaşmayı hedefliyor. bonprix, bazı ürünleri Türk tüketicisinin beğenilerine göre test ederek diğer ülkelerdeki satış stratejilerini de belirleyecek.
18 Ekim Salı günü FourSeasonsHotel’de gerçekleşen basın toplantısı ile Türkiye pazarına girdiğini duyuran bonprix, ülkemizde hem katalog hem de internet sitesi üzerinden satış yapacak. bonprix, ülkemizdeki ilk yılını yapılanma ve pazarı yakından tanıma dönemi olarak görüyor. Bu çerçevede bonprix, bir yıl içinde 100 bin müşteriye ulaşmayı hedefliyor.
bonprix, kadın, erkek ve çocuk giyim başta olmak üzere, iç çamaşırı, ayakkabı, mobilya ve ev eşyalarına kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.
Türkiye’de ilk aşamada sadece internet mağazası ve katalog üzerinden satış yapacaklarını belirten bonprix Genel Müdürü Thomas Carroux, bonprix’in bazı ürünleri Türk tüketicisinin beğenilerine göre test ederek diğer ülkelerdeki satış stratejilerini de belirleyeceği için büyük heyecan duyduklarını belirtti.
Yaklaşık 15 bin farklı ürün satacak olan bonprix, ilerleyen dönemde Türkiye’yi Gürcistan ve Azerbaycan gibi bölge ülkelerindeki operasyonlarının merkezine almayı da planlıyor.
ETİKETLER : Sayı:843

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics