Bilişim Dünyası 13 EKİM 2015 / 14:04

E-ticaret yazılımında Ticimax kolaylığı

E-ticaret için yazılım önemli bir alan. Türkiye’de e-ticaret altyapı yazılımlarıyla önemli konuma sahip olan Ticimax, bu alanda hizmet veren şirketlere destek sunuyor.

Ticimax Genel Müdür Cenk Çiğdemli, Ticimax V8 çözümlerinin tekstil, elektronik gibi tüm sektörlerde herkesin kolaylıkla ve modüler olarak kullanabileceği ürün ve hizmetlerinin satışlarını en iyi şekilde gerçekleştirebilecek şekilde tasarlandığını söyledi. Çiğdemli ayrıca V8’in özel modül ve çözümleri ile perakende sektöründeki şirketlerin satış ve dönüşümlerini artırabileceklerini de aktardı.

Yapı, her geçen gün yenileniyor

Ticimax yazılımlarının en önemli özelliği hazır bir yazılım olmaması. Yani, yazılımlar tamamen Ticimax Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen bir yazılım ve kullanıcı deneyimlerine göre her gün yenilenerek geliştiriliyor. 7/24 teknik destek hizmeti sunduklarını da dile getiren Çiğdemli, kendilerini farklı kılan Ar-Ge yatırımları ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Ar-Ge faaliyetlerini GOSB Ar-Ge merkezlerinde yürütüyoruz. Yazılım mühendisleri tarafından sektörel gelişmelere ve tüketici davranışlarına göre araştırmalar yapılıp V8 ve yeni çıkacak versiyonların geliştirmeleri gerçekleştiriliyor. Ticimax V8 ve diğer versiyonlarının dışında bir e-ticaret sitesinin arka tarafta akıllı depo yazılımları, mobil yazılımlar gibi hangi yazılımlara ihtiyacı varsa, bunların da Ar-Ge’si yapılıyor ve Ticimax kullanıcılarına ayrı bir ürün olarak satılıyor.”

Çiğdemli, Türkiye'de e-ticaretin yaygınlaşması için tüketiciye ve kurumlara e-ticaretin doğru anlatılması gerektiğini belirtirken, açılan her e-ticaret sitesinin başarı hikâyeleri yaratması gerektiği üzerinde duruyor. Çiğdemli, “İş, burada özellikle bizim gibi altyapı sağlayıcı firmalara düşüyor. Kullanıcılarımızın daha iyi bir e-ticaret deneyimi yaşayabilmeleri için altyapının her gün yenilenmesi, satış arttıracak modüllerle firmaların satışlarının artırılması, kazandığı tecrübeleri tüm kullanıcılarına anlatarak, aktararak onların başarılı olmasını sağlamaktan geçiyor” dedi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN