Bilişim Dünyası 24 TEMMUZ 2013 / 11:54

E-ticarette abonelik dönemi

Ödeme sistemleri yönetim platformu iyzico, sistemine eklediği yeni özellikle gazete ve dergi abonelikleri, dernek aidatları, spor salonu ve kurs ücretleri gibi belirli dönemleri kapsayan ödemeler için avantaj sunacak ‘Abonelik Sistemi’ özelliğini devreye alıyor. Bu özellik, müşterilerin kredi kartı limitlerini doldurmadan, abonelik ve üyelik gibi ödemeleri aylık olarak yapabilmeyi mümkün kılıyor. Aynı zamanda şirketlere de çevrimiçi üyelik sistemiyle yeni müşteriler kazanma imkanı sağlıyor. PCI-DSS güvenlik standardı sunan iyzico sistemine yeni eklenen bu özellik, hem e-ticaret sitelerine kolaylıklar sağlarken, hem de kullanıcıların alışverişlerinde daha fazla seçeneğe sahip olmasını sağlıyor.

iyzico sistemine eklenen ve son dönemde çevrimiçi içeriklerin gelişmesiyle birlikte önem kazanan ‘’Subscription’’ yöntemini tüm e-ticaret sitelerinin hizmetine sunacak olan Abonelik Sistemi özelliği, şirketlerin sundukları ürün veya hizmet karşılığında aylık ücret alabilmelerini sağlıyor. Şirketler, haftalık, aylık ya da 3 aylık gibi kendi istedikleri periyotlarla ödeme tahsil edebilirken, ödemeleri ayın diledikleri gününe planlayabiliyorlar. Böylece aylık abonelik ödemesi gerektiren ürün ve hizmetler için e-ticaret siteleri taksitlendirme seçeneğini kullanmak zorunda kalmıyor.

Bu özellik müşteriler açısından da avantajlı. Zira taksitli ödeme yönteminde müşterinin kredi kartında ödemenin toplamı kadar limite blokaj koyulurken, iyzico Abonelik Sistemi’nde karta blokaj koyulmuyor ve sadece aylık ödenmesi gereken tutar tahsil ediliyor. Bu sayede iyzico sisteminin kullanıldığı platformlarda gazete ve dergi abonelikleri, dernek aidatları, spor salonu ve kurs ücretleri gibi belirli dönemleri kapsayan ödemelerde müşterilerin kredi kartı limitleri bir anda dolmayacak.

 
ETİKETLER : iyzico
YORUMLAR
hüseyin umurbek 09 ARALIK 2014 / 23:15 0 0
haberlerınızı begenıyle takıp etmekteyım,bundan dolayı tesekkuru bır borç addedıyorum.Başarılı çalışmanızın devamını diliyorum.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics