Bilişim Dünyası 29 TEMMUZ 2013 / 09:25

E-ticarette abonelik dönemi

İyzico; gazete ve dergi abonelikleri, dernek aidatları, spor salonu ve kurs ücretleri gibi belirli dönemleri kapsayan ödemeler için kullanılabilecek ‘Abonelik Sistemi’ özelliğini kullanıcılara sunmaya başlıyor. Böylece müşteriler kredi kartı limitlerini doldurmadan, abonelik ve üyelik gibi ödemeleri aylık olarak yapabilecekler. Şirketler de çevrimiçi üyelik sistemiyle yeni müşteriler kazanabilecekler.
Abonelik Sistemi özelliği, şirketlerin sundukları ürün veya hizmet karşılığında aylık ücret alabilmelerini sağlıyor. Şirketler, haftalık, aylık gibi kendi istedikleri periyotlarla ödeme tahsil edebilirken, ödemeleri ayın istedikleri gününe planlayabiliyorlar. Bunun sonucu olarak, e-ticaret siteleri aylık abonelik ödemesi gerektiren ürün ve hizmetler için taksitlendirme seçeneğini kullanmak zorunda kalmıyor. Bu sistemin müşteri için avantajlı tarafında ise karta blokaj konulmaması ve sadece aylık ödenmesi gereken tutarın tahsil edilmesi söz konusu. Böylece iyzico sisteminin kullanıldığı platformlarda gazete ve dergi abonelikleri, dernek aidatları, spor salonu ve kurs ücretleri gibi belirli dönemleri kapsayan ödemelerde müşterilerin kredi kartı limitleri bir anda dolmamış oluyor.
ETİKETLER : Sayı:932

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN