Bilişim Dünyası 09 EKİM 2011 / 15:38

E-ticarette toplu satın alma modeli tercih ediliyor

Türkiye’nin grup satın alma sitesi grupfoni’nin kurumlara yaptığı satışların rakamları kurumsal şirketlerin grup satın alma modelinin avantajlarından yararlandığını ortaya koydu. Bankacılık, telekomünikasyon, hızlı tüketim ve sigorta sektörü grup satın almaya en çok ilgi gösteren sektörlerin başında geliyor.
Grupfoni’nin paylaştığı verilere göre bankacılık sektöründen alınan fırsatların yüzde 42’sini yeme içme, yüzde 23’ünü kültür sanat eğlence, yüzde 13’ünü sağlık, spor ve güzellik, yüzde 6’sını ürün, yüzde 4’ünü turizm fırsatları ve yüzde 12’sini de diğer fırsatlar oluşturuyor. Telekom sektörünün de en çok satın aldığı fırsat kategorisi yüzde 42 ile yeme içme. Yeme içmeyi yüzde 18 ile kültür sanat eğlence ve yüzde 10 ile diğer fırsatlar takip ediyor.
Sigortacılık sektöründe de en çok aldığı fırsat yüzde 44 ile yeme içme. Yeme içmeyi yüzde 23 ile kültür sanat eğlence, yüzde 12 ile sağlık, spor ve güzellik, yüzde 10 ile ürün, yüzde 4 ile turizm fırsatları ve yüzde 7 ile diğer fırsatlar takip ediyor.
ETİKETLER : Sayı:841

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN