Bilişim Dünyası 26 OCAK 2015 / 05:32

e-Ticarette TV reklamlarını da ölçmek artık mümkün

Dijital pazarlama optimizasyonu şirketi Metrics34, e-ticaret şirketlerinin televizyon reklamlarının getirilerini ölçmelerini sağlayan TV-Takibi uygulamasını kullanıma sundu. Metrics34’ün Almanya merkezli iş ortağı intelliAd tarafından geliştirilen ve Türkiye’de sunulan uygulama ile e-ticaret siteleri TV’de yayınlanan reklamlarının verimliliğini ölçebiliyorlar.

Uygulama hakkında bilgi veren Metrics34 Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karaçam, e-ticaret sitelerinin reklam mecrası olarak artık televizyondan da yararlandıklarına işaret etti. TV-Takibi’nin e-ticaret sitelerine sağladığı temel faydayı ‘ölçümleme’ olarak gösteren Karaçam, şu detayları paylaştı:

“Yeni hizmetimiz, yayınlanan TV reklamlarının e-ticaret sitelerine ne derece fayda sağladığını, tıpkı dijital ortamda yürütülen pazarlama faaliyetlerine ilişkin ölçümlerde olduğu gibi ortaya koyuyor. Reklam spotlarının istenilen zaman aralıklarında yayınlanması için medya planının oluşturulmasında da TV-Takibi’nden yararlanılıyor. Böylece reklamlar için en iyi yerleştirme ve en iyi geri dönüş sağlanıyor. Her e-ticaret şirketinin hedef kitlesi farklı olduğu gibi, hedeflenen kesimlerin TV izleme alışkanlıkları da farklılık gösteriyor. TV-Takibi sayesinde, reklam yayınlandığı anda e-ticaret şirketinin sitesi dahil tüm dijital pazarlama kanallarında gerçekleşen tüm aktiviteler mercek altına alınıyor. Bu da, yürütülen TV reklam kampanyasından aynı reklam bütçesi ile daha fazla getiri elde edilmesini sağlıyor.”
ETİKETLER : 1006

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics