Bilişim Dünyası 17 HAZİRAN 2013 / 08:12

Eaton satın almalarla büyüyor

Enerji yönetiminin her alanında yer almayı hedefleyen Eaton, Türkiye’deki pazar payını genişletiyor.

Eaton Tanıtım Günleri 2013 Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Güç yönetim sistemleri alanında faaliyet gösteren ve dünya çapında 175 ülkeye ürünlerini ulaştıran Eaton, Türkiye’deki iş ortakları ve müşterileriyle bir araya geldi. Etkinlikte elektrik, hidrolik ve akışkan güç emniyeti, güvenilirlik ve verimlilik konularında kurumsal faydaların göz önüne serildiği seminerler gerçekleştirildi.
Etkinlikte Eaton EMEA Başkanı Yannis Tsalavas, Eaton Hidrolik Grubu EMEA Başkanı Astrid Mozes, Eaton Elektrik Türkiye Ülke Satış Müdürü Tülay Aşmaz ve Eaton Global Teknoloji Başkanı Ram Ramakrishnan katıldı. Toplantılar sırasında Eaton Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cyrille Brisson, basın mensuplarıyla kısa bir toplantı gerçekleştirdi.
Özellikle büyük veri merkezlerinin enerji tüketimini dengelemesi konusunda ihtiyaçların arttığını belirterek sözlerine başlayan Brisson, Facebook, Google, Amazon ve telekom operatörlerinin veri merkezlerinde enerji yönetiminin yüzde 50’ye kadar farklar yarattığını ifade etti. Türkiye piyasasını önemsediklerini gerçekleştirdikleri satın almaları örnek göstererek anlatan Brisson, “Türkiye’de yaklaşık bin 700 çalışanı bünyemize kattık. Üretim, Ar-Ge, dağıtım ve satış kapasitesini önemli ölçüde büyüttük” dedi. En dinamik ve en hızlı büyüyen ekonomilerinden birine sahip olduğu için Türkiye’nin önemli olduğunu belirten Brisson şunları söyledi:
“Müşterilerimizin endüstriyel sektörlerinde güç yönetimi konusunda karşılaştıkları tüm zorlukları çözmek için daha da güçlendik.”
Türkiye’deki elektrik bölümünü genişleten şirket, ülke satış müdürü olarak Tülay Aşmaz’ı görevlendirdi. Şirket geçtiğimiz yıl sonunda 13 milyar dolara elektrikli ürünler alanında faaliyet gösteren Cooper’ı satın aldı. Eaton, Türkiye’de de Polimer Kauçuk’u satın almıştı.
ETİKETLER : Sayı:926

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics