Bilişim Dünyası 10 KASIM 2014 / 09:55

Edge Evo Solo, harici güç kaynağına ihtiyaç duymuyor

Harici güç kaynağına ihtiyaç duymayan ağ erişim kontrol çözümü Edge Evo Solo, bilgi erişiminin kritik öneme sahip olduğu kurumlarda güvenlik seviyesinin uygun maliyetlerle artırılmasını mümkün kılıyor.

Ölçsan’ın küresel iş ortağı olan HID Global’in geliştirdiği yeni a erişim kontrol çözümü Edge Evo Solo çözümü, gücünü Ethernet üzerinden alıyor. Bu sayede bilgiye erişimin kritik önem taşıdığı ve sınırlandırıldığı yüksek güvenlikli site, şirket ya da kamu kurumları, kuracakları kontrol noktalarında erişim kontrolü için harici bir güç kaynağına ihtiyaç duymuyorlar. Tamamen bağımsız çalışan ve IP bazlı bir çözüm olan Edge Evo Solo, PoE kullanılan bir kapı etrafındaki tüm cihazlara güç verebiliyor ve CAT 5 kablo kullanabilmesi sayesinde kurumlara tasarruf sağlıyor.

Web tabanlı bir kullanıcı arayüzüne sahip olan cihaz, standart bir web tarayıcısı kullanılarak harici bir yazılıma ihtiyaç duymadan kolaylıkla yönetilebiliyor. Cihaz aynı zamanda genel yönetim yazılımları, geçiş kontrol yazılımları ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Ayrıca Ölçsan’ın kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu Geçiş Kontrol ve PDKS yazılımları ile birlikte çalışabiliyor.  İki okuyucuya kadar destek sunan EDGE EVO Solo, bir kurumdaki çalışanların belirlenen alanlara giriş ve çıkış saatlerini anlık olarak takip edebiliyor. Küresel düzenleyici sertifikalara sahip olan çözüm Türkçe de dahil olmak üzere 12 dili destekliyor. Çözümün Türkiye’deki dağıtımını HID Global’in küresel iş ortağı Ölçsan üstleniyor.

 
ETİKETLER : 995

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics