Bilişim Dünyası 22 HAZİRAN 2015 / 07:09

Eğitimde engeller kalkıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, işitme, görme veya hafif düzeyde zihinsel yetersizliği olan öğrencilerin sınıf ve atölyelerinin donanım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Turkcell ile bir işbirliği protokolü imzaladı. Beyoğlu Öğretmenevi’nde yapılan protokol imza töreninde konuşan Bakan Avcı, atılacak imzalarla faydalı bir işe daha başlamanın bahtiyarlığı içinde olduklarını ifade ederek, “Bugün durumları sebebiyle özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımız için önemli bir adım daha atıyoruz. Onların yeterliliklerinin artmasına katkı sağlayacak bir çalışmayı daha başlatmanın arifesindeyiz” diye konuştu.

İmzalanan protokolle özel ve mesleki eğitim merkezlerindeki atölyelerin gerekli donanıma kavuşacağını ifade eden Bakan Avcı, bu merkezlerde eğitim alan öğrencilerin uygulayarak öğrenebilme imkânlarına kavuşacaklarını, böylece öğrencilerin becerilerini tecrübe edecekleri alanlara kavuşacaklarını kaydetti. Konuşmanın ardından projeye ilişkin protokol, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça tarafından imzalandı.

10 bin öğrenciye ulaşılacak

Engelsiz Eğitim Programı adını taşıyan proje ile engelli öğrencilerin eğitimine ve nitelikli istihdama yönelik gelişimlerine destek sağlanacak. 7 milyon lira bütçe ayrılan ve 80 okulda yürütülecek proje kapsamında; engelli öğrencilerin özel eğitim aldıkları okullarda, meslek atölyeleri ve teknoloji sınıfları oluşturulacak. Engelsiz Eğitim Programı ile 2 yıl içerisinde 10 bin öğrenciye ulaşılacak.

 
ETİKETLER : 1027