Bilişim Dünyası 01 EYLÜL 2014 / 09:42

Ehliyet sınavına mobil hazırlık

Arox Bilişim tarafından geliştirilen “Ehliyet” uygulaması ile ehliyet sınavına hazırlanmak ve güncel bilgilere erişmek kolay. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her iki ayda bir olmak üzere yılda toplam 6 defa yapılan ehliyet sınavı ‘yazılı’ ve ‘uygulamalı’ olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Arox Bilişim’in “Ehliyet” uygulamasının amacı ise çalışma ortamını mobil ortama taşımak ve yazılı sınava çalışmayı kolaylaştırırken, direksiyon sınavı için önerilerde bulunmak.

Söz konusu uygulamayı kullanmak için internet bağlantısına gerek bulunmuyor. Bunun yerine AppStore’dan indirilip kurulması yeterli. Sonrasında sürücü adayları ilkyardım, trafik ve çevre, motor ve araç tekniği bilgilerine ulaşabiliyor. Uygulamanın bir özelliği de geçmiş sınavları içermesi. Böylece adaylar sınava hazırlanabiliyor. Ayrıca sürücü adaylarında aranacak şartlar, yazılı sınav bilgileri, direksiyon sınavı bilgileri, direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler, trafik cezaları bilgileri de uygulamada yer alıyor.

 
ETİKETLER : arox ehliyet uygulaması
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN