Bilişim Dünyası 29 OCAK 2017 / 15:02

EKO Contact Center ve Vodasoft CCS birleşti

Çağrı merkezi şirketleri EKO Contact Center ve Vodasoft CCS, yola birlikte devam etme kararı aldı. ‘EKO Contact Center Services’ (EkoCCS) adı altında çalışmalarını sürdürecek olan şirket, bu birleşmenin ardından 110 markaya ulaşarak, en fazla markaya hizmet veren dış kaynak çağrı merkezi konumuna ulaştı.
Bu kararın temel gerekçesinin sektördeki konumlarını güçlendirmek olduğunu söyleyen EkoCCS Yönetim Kurulu Başkanı H. Serhan Süzer, “Zor dönemlerde yatırıma inanan yüzde 100 yerel sermayeli iki grup olarak, bu birleşmeyle projelerimize hız kazandırdık ve İstanbul Çekmeköy’de yeni yerleşkemizin inşaatına başladık. 2017 ortası itibarıyla faaliyetlerimizi yürüteceğimiz yerleşkemiz, İstanbul’daki en büyük çağrı merkezi lokasyonu olacak. Bununla başlayan süreçte, önümüzdeki dönemde 8 milyon TL’lik yatırım öngörüyoruz. 2018 yılında, Arap dünyasına hizmet verecek bir çağrı merkezi oluşturma fikrimiz var. Bu projeyi büyük ihtimalle İstanbul dışında bir merkezde hayata geçireceğiz” dedi.
EkoCCS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Zekeriya Arslan da perakende, lojistik, inşaat, ödeme sistemleri ve e-ticaret başta olmak üzere birçok sektöre yönelik özel çözümler geliştirdiklerini belirterek, birleşme sonrası en fazla markaya hizmet veren dış kaynak çağrı merkezi olduklarını vurguladı. 2017 yılında çağrı merkezi sektöründe yüzde 2-3 büyüme beklendiğini hatırlatan EKO Contact Center Services Genel Müdürü Serkan Başöz de büyüme hedeflerinin yüzde 25 olduğunu açıkladı ve ekledi: “Birleşme sonrası 550 kişiyi istihdam ettik. Artan müşteri sayılarıyla birlikte, bu rakamı yıl sonuna kadar 700, üç yıl içinde de bin 100 müşteri temsilcisine çıkarmayı hedefliyoruz.” 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics