Bilişim Dünyası 13 HAZİRAN 2010 / 18:00

Ekol Lojistik yurtiçi araç takibinde Satko Teknoloji ile işbirliği yapıyor

ULUSLARARASI taşımacılık alanında Satko Teknoloji ile çalışan Ekol Lojistik, yurtiçi araç takibi için de aynı şirketle çalışma kararı aldı. Şirket bu işbirliği ile yakıt tüketiminde yüzde 9 tasarruf sağlarken, verimlilikte ve müşteri memnuniyetinde artışa odaklandı. Satko Teknoloji’nin SimTRACS çözümlerini kullanan Ekol Lojistik, harita üzerinde araçlarını izliyor, araçlarını hangi şoförlerin hangi zaman dilimlerinde kullandığını takip ediyor, yük teslimatından yakıt harcamasına kadar operasyonlarında verimlilik sağlamak üzere yararlanabileceği önemli bilgileri alıyor. Filosundaki 100 adet ticari aracında araç takip ve filo yönetimi sistemlerini kullanan Ekol Lojistik, Satko Teknoloji’nin sunduğu sistemlerle araçlarından kilometre, devir, yakıt alım ve harcama, şoförlerin ne kadar süre araç kullandığı, ne zaman nerede hız aşımı yaptığı gibi kritik öneme sahip bilgilere dayalı raporlar alıyor.
Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Ekol Lojistik Genel Müdürü Umur Özkal “Ekol Lojistik olarak bulunduğumuz coğrafyanın her noktasına hızlı ve kaliteli hizmet sunarak müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda yurtiçi taşımacılık alanında da işbirliği yaptığımız Satko Teknoloji’nin sağladığı çözümlerle ticari araç filomuzu çok daha verimli bir şekilde yönetiyor ve daha yüksek kalitede hizmet sunuyoruz. Araç takibi ile odak noktamız; yakıt tüketiminde tasarruf, verimlilikte ve müşteri memnuniyetinde artış” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN