Bilişim Dünyası 21 MAYIS 2013 / 10:01

Ekonomik barometre esnaf ve sanatkarlar

Türk Telekom’un esnafa özel olarak geliştirdiği ‘Esnafa Özel Tarifeleri’, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz’ın katılımıyla 15 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenen imza töreniyle duyuruldu.

TESK ve Türk Telekom arasında imzalanan iş birliği protokolü töreninde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Esnaf ve sanatkârlar; ahilikten, loca sisteminden bugüne gelen ve hangi dönemde olursa olsun ekonominin, ticaretin kalkınmanın hep bel kemiği, çimentosu olmuş, ülkeleri geçmişten geleceğe taşıyan görünmez kahramanlardır” dedi ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaşam tarzlarının ve iş yapma alışkanlıklarının da değiştiğini belirterek esnafın tarihten gelen 800 yıllık geleneklerine ve ilkelerine bağlı kalarak, gelişen teknolojiyi kullanarak işini geleceğe taşıması gerektiğine vurgu yaptı. Bakan Yıldırım, bu anlamda TESK'in örnek bir davranış gösterdiğini ve bütün camiasının işlerini kolaylaştırmak, maliyetlerini düşürmek, geleceğe yönelik gelişmeleri de onların adına takip etmek üzere Türk Telekom ile iş birliği yaptığının altını çizdi.

e-Ticaret bu sene 90 milyar TL olacak

Artık her şeyin elektronik ortamda gerçekleştirildiğini söyleyen Binali Yıldırım, esnaf ve sanatkârların da bunu okuması gerektiğini söyleyerek “Bugün internetteki ticaret 60 milyar TL, bu sene 90 milyar TL olacak” açıklamasını yaptı. İletişimin esnaflar açısından önemine dikkat çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken de görüşlerini şöyle aktardı: “Türk Telekom ile yapılacak bu protokol ile esnafımızın rahatlaması sağlanacaktır. Esnaf ve sanatkâr artık müşteri odaklı çalışabilecektir. İletişim araçları dünyada olduğu gibi ülkemizin de vazgeçilmezidir. Ulaşımdaki kolaylıkların ve gelişmelerin yanı sıra iletişimde de önemli adımlar atılıyor. Esnaf ve sanatkâr ülkenin ekonomik barometresidir. Bu yeni süreçte esnafımızın daha iyi çalışması kolaylaşacak ve teknolojik altyapı gelişecektir.” dedi. TESK ile imzalanan protokolün uzun soluklu bir iş birliğinin başlangıcı niteliğinde olduğunu belirten Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, “Bugün Türk Telekom ve TESK olarak, 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkârımızın rekabetçi gücünü artıracak ürün ve tarifeleri kapsayan geniş çerçeveli iş birliği protokolümüzün ilk adımını duyurmak üzere bir araya geldik. Esnafa Özel Tarife’yi onların ihtiyaçlarını karşılamak, hayatlarını kolaylaştırmak için tasarladık. Bu tarifeyle işlerini yönetirken özgürce konuşabilecekler” şeklinde konuştu.

Esnafa Özel Tarife’de üç ayrı seçenek

Esnafa Özel Tarife’de yer alan ihtiyaca uygun dakika paketi seçilerek, paket dakikaları kapsamında istenilen yöne kullanılabiliyor. Esnaflar, seçtikleri pakete göre şehir içi, şehirlerarası, cep telefonları, 444’lü numaralar ve birinci kademe yurt dışı sabit numaralarla 250 dakikadan 3000 dakikaya kadar uzanan sürelerde konuşabilecek. Esnafa Özel Tarife kapsamında vergiler dahil ayda 29.99 TL’ye 250 dakika, 39.99 TL’ye 450 dakika ve 69.99 TL’ye 3000 dakika olmak üzere üç ayrı paket seçeneği bulunuyor.
ETİKETLER : TESK Türk Telekom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics