Bilişim Dünyası 08 OCAK 2017 / 03:08

Ekonomiye ilaç; sağlık yatırımları olacak

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, tıbbi cihaz üreticilerine "Bugüne kadar görülmemiş bir teşvik olacak" müjdesini verdi. Dr. Hakkı Gürsöz, 678 sayılı KHK kapsamında çıkacak olan Tıbbi Cihaz Üretiminde Yatırım Teşviğine ilişkin Uygulama Yönetmeliği odaklı şu bilgileri verdi:
“Türkiye'de teknoloji tabanlı ve inovasyon bakış açısına sahip yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıya sesleniyoruz. Uygulama yönetmeliğini çıkarırken, her bir girişimci sanayici ile ayrı ayrı görüşeceğiz. Çünkü amacımız ihtiyaca uygun ve esnek, terzi işi, faydalı bir destek yaratmak. Teşviğin verilmesini müteakip, bizim de girişimciden Ar-Ge'ye yüzde 3 pay ayırması ve ihracat yapması yönünde taleplerimiz olacak. Ancak bu şekilde kamu ve özel sektörün anlamlı bir işbirliği olur ve ekonomiye bir dinamik kazandırırız." 
TİTCK Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı Dr. Ali Sait Septioğlu da mevzuattaki düzenlemelerle sektörün ve ekonominin gelişmesini amaçladıklarını ifade etti. TİTCK İlaç Kurumu Şube Müdürü İsmail Başyayla ise uygulama yönetmeliği başta olmak üzere mevzuatla sağlık yatırımlarını artırmayı kolaylaştırmak için çalıştıklarını vurguladı. 
Teşvikle ilgili olarak Opak Lens Yönetim Kurulu Başkanı Erol Harbi de, "Teşvik kapsamında kalkınmada öncelikli illerimizden birinde gözlük camı, lens ve solüsyonlarına ilişkin üretim yatırımı yapacak, bu üretimi de Türk Cumhuriyetleri, Avrupa, Kuzey Afrika ve Arap ülkelerine satacak altyapı ve kurumsal kapasiteye sahibiz" bilgisini verdi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN