Bilişim Dünyası 23 OCAK 2016 / 16:08

Elektrik tedarikçisini internetten değiştirin, tasarruf sizin olsun

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından düzenlenen ‘serbest tüketici limitleri’, belirlenen sınırın her yıl giderek düşmesi ve ev kullanıcılarını da içeren tüm abone gruplarının kapsama dahil edilmesiyle Türkiye’de yaklaşık 6 milyon elektrik tüketicisini de ilgilendirmeye başladı. EPDK’nın 2016 yılı düzenlemesine göre, 3 bin 600 kWh seviyesine düşürülen limit aylık yaklaşık 120 TL’ye denk geliyor ve toplam tüketicilerin yüzde 81’ini oluşturan mesken grubuna hitap ediyor. Elektrik tarifeleri karşılaştırma ve tedarikçi değiştirme internet sitesi EnCazip de, tedarikçiler arasındaki rekabeti arttırarak tüketicilere daha cazip koşullarla elektrik tedarik edilmesini hedefliyor. Böylece elektrik tüketim alışkanlıklarına göre yüzde 20’ye kadar tasarruf elde edilebiliyor.
Hedeflerinin sadece tüketicilere en ucuz elektrik tarifesini bulmak olmadığını vurgulayan EnCazip Yönetici Ortağı Onur Orakçıoğlu, sektördeki rekabetin tüketici lehine gelişmesini de sağlamak istediklerini söyledi. Bunu rekabeti arttırarak yaptıklarını belirten Orakçıoğlu’na göre, rekabetin yoğun olduğu piyasalarda fiyatlar düşüş gösterirken, hizmet kalitesi de bir o kadar  yükseliyor. 
EnCazip, tüketicilere doğru bilgi ve altyapıyı sağlayarak, en cazip elektrik tarifelerini kolayca bulabilmelerine olanak tanıyor. İnternet sitesi, tedarikçi değişimi sürecinde birim fiyatları, aylık fatura tutarı, sözleşme süresi, indirim oranı ve teminat bilgisi gibi tüketicilerin dikkat etmesi gerekenleri de teknolojik altyapısı ile açık biçimde gösteriyor. Bu yapı, elektrik tedarikçilerinin tüketicilere daha iyi hizmeti, daha cazip fiyatlarla sağlamaları için uygun ortamı sunuyor.
“Elektrik tedarikçisi değiştirmek Türk tüketicisi için yeni bir kavram, ancak EnCazip sayesinde tüketiciler için en cazip tedarikçiyi bulup, yıllık iki fatura tutarına kadar tasarruf etmek kolay hale geldi“ diyen EnCazip Yönetici Ortağı Çağada Kırım’a göre, bu işin en büyük kazananı tüketiciler.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics