Bilişim Dünyası 02 NİSAN 2012 / 14:58

Elektromak 40. yaşını yeniliklerle kutluyor

Bu yıl 40. yaşını kutlayacak Elektromak, bu özel yılda mevcut ürün gamını yeni ürünlerle yenilerken, Toshiba POS sistemlerini de bu yelpazeye ekleyecek. Şirket, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle de boy gösterecek.


Türkiye’de bilişim sektöründe tam 40 yıl. Bunu başarabilen şirket sayısı çok fazla değil. İşte Elektromak bunlardan biri. 1972’de kurulan, 1974’te Toshiba ile dağıtıcılık anlaşması imzalayan Elektromak için 2012, sektörde 40 yılı devireceği yıl aynı zamanda. Vizyon birliği yaptıkları Toshiba ile yaptıkları uzun soluklu işbirliğiyle sadece bilişim sektöründe değil, aynı zamanda Türkiye ölçeğinde örnek gösterilen bir şirket olduklarını söyleyen Elektromak Genel Müdür Yardımcısı Doğan Pinhas, bu yıl mevcut ürün gamının yeni nesil ürünlerle yenileneceğini açıkladı.

2011’de yüzde 23 büyüme, bu yıl hedef yüzde 20
Elektromak, 2011 yılında cirosal olarak yüzde 23 büyürken, çalışan sayısını da bayi ağıyla birlikte 400’e çıkardı. Satış adedinde siyah-beyazda yüzde 11, renklide ise yüzde 9 pazar payına ulaştıklarını anlatan Pinhas, toplamda ise pazar payında 4. durumda olduklarını ifade etti. 2012’de yüzde 20 büyüme öngördüklerinden bahseden Pinhas, “Renkli grubunda Toshiba’nın yeni ürünleriyle pazardaki etkinliğimizi güçlendireceğiz. Çalışan sayımızı bayi ağıyla birlikte 400’e çıkardık. İstihdam gücümüzü yüzde 20 artırmayı başardık. 2011 yılında tüm dünyadaki Toshiba dağıtıcıları arasında en iyi bayi ve hizmet ağı yöneten dağıtıcı olarak seçilip ödüllendirildik. Sektördeki en eski bayi organizasyonlarından birine sahibiz. Elektromak organizasyonu içinde yer alan pek çok bayimiz ile 20 yılı aşkın ortaklığımız var. En son Niğde bayinin eklenmesiyle 52 bayiye ulaştık” dedi.

40. yıla özel kitap
40. yıl için birçok kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde yer alacaklarını da belirten Pinhas, eğitimden, sanata, doğadan spora kadar birçok alanda proje gerçekleştireceklerini anlatırken, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu çalışmalarımız zaten mevcuttu, bu yıl artarak devam edecek. Çeşitli fuar ve zirvelerde dokümantasyon sponsoru olacağız. Ayrıca Bahadır Baruter’in sergisine sponsor olacağız. Doğaya katkı anlamında da projelerimiz olacak. 40 yıl içinde sektöre çok büyük katkılarımız oldu. Toshiba 40. yılına özel bir kitap yayınlayacağız. Bu kitabın içeriğinde 40 yılda her alandaki gelişmeler ve bizim sektöre katkılarımız yer alacak.”
ETİKETLER : Sayı:865

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics