Bilişim Dünyası 17 EKİM 2010 / 18:00

Elektronik cihaz aksesuvarları, yeni bir alan ve marka yarattı

Apple ve BlackBerry cihazlarına yaptığı aksesuvarlarla markalaşan Trexta, yeni ürünlerini pazara sundu.

Apple ve BlackBerry cihazları için geliştirdiği özel aksesuvarlarla markalaşan Trexta, yeni ürünlerle koleksiyonunu genişletiyor.

Son yıllarda giderek artan ve Apple BlackBerry cihazlarına özel aksesuvar kullanımı, bu alanda üretim yapan şirketleri markalaşmaya götürürken özgün tasarımların da çeşitlenmesini sağlıyor. 1990 yılında ABD’de cep telefonu, fotoğraf makinesi, MP3 çalar, PDA cihazı, dürbün ve dizüstü bilgisayarlar gibi geniş kapsamlı elektronik ürünleri aksesuvarları üretmek üzere kurulan; 2009 yılında  farklı çizgiler taşıyan Apple ve BlackBerry cihazları aksesuvarlarıyla markalaşan Trexta da bu şirketlerden biri. İkisi Türkiye, biri Çin, diğeri Hindistan’da olmak üzere dört fabrikası ile tüketici elektroniği şirketlerinin bilinen tedarikçilerinden birine dönüşen şirketin ürünleri 56 ülkede satılıyor.
İsveç, Çin, Singapur, Hong Kong ve ABD’de ofisi olan şirketin merkezinin Türkiye’de olduğunu belirten Trexta Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Handem Baysal, Trexta’nın geniş bir ürün gamı olduğunu ve farklı kanallarla tüketiciyle buluştuğunu ifade etti. Trexta ürünlerinin dünyada bu alandaki eğilimleri de ortaya koyduğunu belirten Baysal, telefonlar kılıflarına eğilimin fonksiyonel ya da koruyucu kılıflar şeklinde iki farklı yöne doğru gittiğini belirtti. Bununla birlikte her ülkenin kültürünün bir getirisi olarak telefon taşıma alışkanlıklarının da farklılaştığına dikkat çeken Baysal, “Kimi ülkelerde telefonun bele takılı olarak taşınması tercih edilirken kimi ülkelerde bileklikle taşıma alışkanlığı kimi ülkelerde ise cepte taşıma alışkanlığı ağır basıyor. Trexta da bu farklılıklara uygun çözümler sunuyor” diye konuştu. Trexta’nın Nokia, BlackBerry, Vertu, Leica, Canon, Palm, Dell, Alcatel, Modelabs, TagHeuer, Prada, Miu Miu ve Bose gibi elektronik ve moda sektörlerinden dünyanın en önemli şirketleriyle çalışmaya devam ettiğini ifade eden Baysal, Trexta’nın ürün gamında yer alan ürünleri de iPad, iPhone, iPod, MacBook gibi Apple cihazları ile 8500, 9000, 9100, 9300, 9700 numaralı BlackBerry cihazları için deri, kumaş ve plastik kılıfların oluşturduğunu belirtti.

Özgün tasarım ile öne çıkıyoruz
Trexta’nın özgün tasarımlarının yanı sıra kendi geliştirdiği 2 ya da 3 farklı malzemeyi birleştirerek üretmiş olduğu, deri plastik ya da ahşap, deri, plastik karışımı arka kapaklarla öne çıktığını belirten Baysal, Türkiye’de ürünlerin dağıtımını kendi ekipleri ile yurtdışında ise her ülke için farklı dağıtıcı şirketlerle çalıştıklarını belirtti. Türkiye’de Trexta ürünleri Darty, Electroworld, Best Buy, Teknosa, D&R, Genpa, KVK, Gold Bilgisayar, Apple Premium Resellers olarak alandırılan Apple mağazaları (APR), Beta, Bilstore Mağazaları ile Ankara, Antalya, Eskişehir, İzmir, Adana, Gaziantep, Bursa, Bodrum, Marmaris, Afyon ve İstanbul’da bulunan Turkcell, Avea ve Vodafone merkezleri ile birlikte toplam 335 satış noktasında bulunduklarını ifade eden Baysal, “Yurtdışında ise Amerika, Kanada ve tüm Avrupa’da bulunan 300’ü aşkın Apple mağazaları ile Apple Online mağazasında, tüm dünya da ise FNAC, COIN, Media Markt, PhoneHouse, Orange, El Corte Ingles, HMV ve daha birçok zincir mağazalarda Trexta ürünleri satılmakta” diye konuştu.
Hedefte son kullanıcıları Trexta ile tanıştırmak var
Trexta olarak ürün gamı ve satış noktalarını artırarak ürünleri tüketicilerin
kolayca ulaşabilecekleri bir konuma getirmeyi planladıklarını dile getiren Baysal, “Apple ve BlackBerry cihazları ile uyumlu aksesuvarlardan oluşan koleksiyonumuzu Nokia ve Samsung gibi yeni cihazlar için hazırlayacağımız ürünlerle yakın zamanda genişleteceğiz.
Piyasada yeni bir marka olarak hızlıca büyüyerek Türkiye ve dünyada birçok satış noktasına ürünlerimizi yerleştirdik. Bundan sonraki hedefimiz son kullanıcıları Trexta markası ve ürünleri konusunda bilgilendirmek olacaktır. Bu nedenle pazarlama aktivitelerimize önümüzdeki dönemlerde ağırlık vereceğiz” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:792

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics