Bilişim Dünyası 11 MAYIS 2015 / 08:41

Elektronik tasarımcılar buluştu

Türkiye’de elektronik sistem tasarım ve üretimi gerçekleştiren kurumlarla Ar-Ge merkezlerine tasarım otomasyonu çözümleri sunan CDT Bilgi Teknolojileri’nin elektronik tasarım otomasyonu konusunda her yıl düzenlediği “CDT Teknoloji Günü” etkinliği Ankara’da Rixos Grand Otel’de gerçekleştirildi.

Alanında uzman ulusal ve uluslararası konuşmacılar sunumlarında; elektronik kart tasarımı teknolojilerinde yeni duyurulan ürün ve teknolojiler, entegre devre ve chip tasarımındaki gelişmeler, kart üretimi için gerekli veri yönetiminin sağlanabilmesi için uygulanan yeni teknikler, kablolama ve kablo demetlerinin tasarımı ve üretimi için gelişen uygulamalar, test imkanlarını farklı bir boyuta taşıyan teknolojiler ve tasarım ve doğrulama süreçlerinde uygulanan ve gelişen metodolojiler içerikli konularda katılımcıları bilgilendirdiler. Uzay/uçak sektöründe donanım standartlarının belirlendiği DO-254 standartları da etkinliğin dikkat çekici konuları arasındaydı. Katılımcılar seminerde genel hatlarıyla takip ettikleri konuları etkinlik ertesi iki gün boyunca düzenlenen çalışma gruplarında daha detaylı bir şekilde çalışma imkânı buldular.

“CDT Tekonoloji Günü”ne gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını belirten CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş etkinliği düzenleme amaçlarını ve bu yıl ki durumunu şöyle yorumladı;

“CDT Bilgi Teknolojileri olarak elektronik tasarım otomasyonu konusunda sunduğumuz çözümler ve temsil ettiğimiz firmalarla Türkiye’nin yanı sıra bölge ülkelerinde de teknoloji ve ürün geliştirme-üretme konularında faaliyet gösteriyor, sektör önderlerine hizmetler sunuyoruz. Hizmet verdiğimiz bu konular doğrultusunda gelişmeleri sektörün önde gelen firma temsilcileri ile paylaşmak, gerek yerel gerekse yabancı firmaların uzmanları ile onları buluşturmak, aynı zamanda da bu gelişmelerin ülkemize yansımalarını değerlendirebilmek amacıyla her yıl CDT Teknoloji Günü adlı etkinliğimizi düzenliyoruz. Bu toplantıda her yıl kullanılmakta olan ürün ve ilgi çeken konuların yanı sıra dünyadaki gelişmeler ile öne çıkan konulara ve bu konulardaki uzmanlara yer veriyoruz. Hem seçilen konular hem de içerikleri ile dünya standartlarında ve kalitesinde bir çalışma günü olarak düzenlediğimiz etkinliğimize gösterilen ilgiden çok memnunuz.”

Kapsamlı ve özel uzmanlık gerektiren çok sayıda konunun katılımcılara sunulduğu sektörün önemli bir etkinliği olarak her yıl daha da gelişerek takipçileri ile buluşmaya devam edeceği belirtildi.

 
ETİKETLER : 1021

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics