Bilişim Dünyası 15 HAZİRAN 2016 / 15:26

Emarsys,mobil kabiliyetleri geliştirecek

Emarsys, yeni lanse ettiği mobil yazılım paketiyle mobil uygulamalarla etkileşimi geliştirmeyi ve müşteri yolculuklarının optimize edilmesiyle müşteri bağlılığını daha da artırmayı hedefliyor. B2C Marketing Cloud kapsamında sunulan Mobile Engage, kişiselleştirilmiş içerikle kullanıcıları mobil uygulamaya çekmek isteyen perakendecilerin, markaların ve diğer e-ticaret firmalarının mobil uygulama stratejilerini otomasyonla destekleyecek. Forrester’ın 2015 Kasım’ında yayınladığı 2016 Öngörüleri: Mobil Devrim İvme Kazanıyor raporunda, “mobil ve tablet üzerinden ticaret ABD’de 142 milyar dolar, Avrupa’da 86 milyar avro seviyelerine ulaşarak sırasıyla online işlemlerin yüzde 38 ve yüzde 32’sini oluşturacak” tahmininde bulunuluyor. Emarsys Mobil Ürünler Başkan Yardımcısı David Galante, “Mobil uygulamalar; push mesajlarını ve uygulama içi bildirimleri kullanarak müşteriyi daha iyi hedeflemek ve daha etkin etkileşim kurmak amacıyla kullanıcı düzeyindeki bilgilerden yararlanmak açısından pazarlama profesyonellerine büyük bir fırsat sunuyor. Davranışsal verilerden yararlanan mobil etkileşim programları, etkili bir stratejidir ve mobil tasarım aşamasında mutlaka dikkate alınmalıdır. Adidas grubuna bağlı Runtastic gibi şirketler, müşterilerini elde tutmak ve bağlılıklarını artırmak amacıyla veri destekli mobil çözümler için Emarsys’i tercih ediyor” diye konuştu. 
Emarsys’in mobil yazılım paketi, pazarlama profesyonellerine sunduğu aşağıdaki özelliklerle mobil pazarlama kampanyalarından elde edilecek gelirlerin artırılmasına yardımcı oluyor:
Mobile Engage: Çapraz kanallı otomasyon programları dahilinde veya istediğiniz an en fazla etkileşim içinde olan müşterilerinize iletilmek üzere iOS ve Android cihazlar için push mesajları ve uygulama içi bildirimler hazırlayabilir, test edebilir ve gönderebilirsiniz. Mobile Engage yazılım geliştirme kiti, Emarsys’in birleştirilmiş müşteri profilini mobil uygulama verileriyle zenginleştirir, ürün beğenileri ve mobil alışveriş davranışı gibi kullanıcı düzeyindeki bilgilerle müşteri profilini geliştirir. Mobile Engage, pazarlama profesyonellerine mobil kullanıcının ürün tercihlerine göre ve tercih ettikleri dilde iyi zamanlanmış push bildirimleri gönderme kabiliyeti kazandırır. 
Smart SMS: Küresel hedef kitlenize pazarlama ve işlemsel SMS mesajlarıyla ulaşın. Kolayca uygulanabilen SMS, her dijital pazarlama stratejisine dahil edilebilir. Pazarlama profesyonelleri; SMS anahtar kelimeleri kullanmak, e-posta aracılığıyla bilgi toplamak veya SMS izinlerini çeşitli formlara entegre etmek gibi alternatiflerden yararlanarak yeni kullanıcı kazanma programları yaratabilir ve uygulayabilir. Farklı ülkelerdeki mesaj gönderim maliyetlerini tahmin eden ve geçersiz cep telefon numaralarını filtreleyip mesaj gönderim maliyetlerini düşüren araçlar sayesinde Smart SMS ile uluslararası SMS pazarlaması çok kolay. 
Coğrafi segmentasyon (beta sürüm): Belirli bir coğrafi konumdaki kullanıcılara onları ilgilendirebilecek mobil push mesajları gönderebilirsiniz. Bu yeni işlev, mobil pazarlama profesyonellerine kişi düzeyinde en dinamik ve güçlü özellik olan konumu kullanarak mobil kitlelerini segmentlere ayırma imkanı veriyor.
ETİKETLER : Emarsys
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN