Bilişim Dünyası 18 MART 2014 / 09:52

EMC’den Microsoft Bulut işbirliği

EMC, esnek kurulum ve konuşlandırma seçenekleri sağlamak ve müşterilerine seçenek sunmak üzere, Microsoft ile özel bulut ve uygulama ortamları alanında işbirliği sağlıyor. EMC’nin Global Microsoft Çözümleri İş Birimi Genel Müdürü Jason Hepp, “EMC Veri Koruma Çözümü’nü Kullanan Microsoft Özel Bulut için Yedekleme ve Kurtarma modelleri yedekleme işlem ve süreçlerinin karmaşıklığını artırıyor” derken,. geleneksel yedekleme metotlarının artık yeterli gelmediğine ve geliştirilmeleri gerektiğine dikkat çekti.

EMC’nin Microsoft işbirliği ile geliştirdiği Bulut İS (İşletim Sistemi) Hızlandırma Programı, işletmeler ve iş ortaklarının bir EMC altyapısı üzerinde Hyper-V sanallaştırma özellikli Windows Server 12012 R2’yi sistemlerine kurma ve konuşlandırma süreçlerini hızlandırmak için harekete geçirici unsular sunmayı içeriyor. Bu harekete geçirici unsurlarla işletmeler sanallaştırma, yönetim ve altyapı konusundaki en son yeniliklerin sunduğu avantajlardan yararlanarak, özel bulut içindeki performanslarını geliştirme, verimliliği artırma ve yönetimi basitleştirme olanağı buluyor.

Müşterilerin çoğu Hyper-V özellikli Windows Sunucu üzerinde SQL Server veri tabanı, Microsoft SharePoint birlikte çalışma programı, Microsoft Exchange ve Lync bütünleşik iletişim programları gibi karma iş yüklerinden oluşan ortamları destekleyebilecek esnek ve etkin bir sanal altyapıyı nasıl oluşturabileceklerini öğrenmek istiyor. Yeni EMC Çözümü karma iş yüklerinin ortak yerleşimini destekleyen etkin bir veri depolama tasarımına sahip etkin bir sanal altyapıyı içeriyor.

 
ETİKETLER : EMC Microsoft

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN