Bilişim Dünyası 30 MAYIS 2010 / 18:00

EMC’den sanal depolama için yeni adım

EMC Corporation, sanal veri depolamayı önemli derecede geliştirecek ve bilgiişlemde önemli yeni modelleri mümkün kılacak olan yeni teknolojisini duyurdu. Sanal depolama, özel bulutun en önemli bileşenlerinden biri olarak değerlendiriliyor.
Daha basit, daha maliyet-etkin ve çevik bir bilişim teknolojisi altyapısı olan sanal depolama, her boyutta işletmenin BT kaynaklarının yönetimini, sunulmasını ve tüketilmesini geliştirmelerine de  olanak tanıyor. Yeni EMC VPLEX teknolojisi veri erişimi ve mobiliteye daha yeni ve daha etkin bir yaklaşım olarak ortaya çıkıyor. EMC, sanal veri depolamayı sektörün ilk dağıtımlı veri depolama birleştirme özellikleri ile geliştiriyor; fiziksel veri depolama kısıtlamalarını ortadan kaldırıyor; bilgi kaynaklarının şeffaf bir şekilde ortak bir platformda birleştirilmesini ve verimliliği, kontrolü ve seçenekleri artırmak için farklı uzaklıklardaki merkezlerle paylaşılmasını sağlıyor. Sektörde çığır açan VPLEX Local ve VPLEX Metro ürünleri hızlı bir şekilde yer değiştiren uygulamaların ve özel bulut altyapılarını mümkün kılan en önemli unsurlardan olan veri merkezlerindeki büyük miktarlardaki verilerin zorlayıcı temel gereksinimlerini karşılıyor. EMC VPLEX’in daha sonra pazara sunulacak sürümleri, kıtalararası ve küresel özellikler de sunacak, birden çok veri merkezinin uzun mesafelerde dahi birleştirilmesine olanak sağlayacak, büyük önem taşıyan dağıtımlı bilgiişlem, hizmet sağlayıcı ve özel bulut modelleri sunacak.

İki yeni ürün  yolda
Gelecek için planlanan ürünler arasında VPLEX Geo ve VPLEX Global yer alıyor. VPLEX Geo veri merkezinde taşınma/konsolidasyon ve kıtalararası mesafeler üzerinde uygulama/programların yeniden konumlandırılması gibi gereksinimleri desteklemek için VPLEX kümelerinin eşzamansız olarak birleşmesine olanak sağlıyor. VPLEX Global, veri erişimini birden çok küresel bölgede hem eşzamanlı hem de eşzamanlı olmayan mesafelerde iş yüklerinin yeniden konumlandırılmasını mümkün kılıyor. Bu ürünler 2011 senesinin ilk aylarında pazara sunulacak. Yeni ürünler özel bulutları mümkün kılacak zemini sağlayan yeni bilgiişlem ve veri merkezi modelleri sunacak.
ETİKETLER : EMC Sayı:773

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics