Bilişim Dünyası 23 EKİM 2011 / 15:33

EMC Forum 2011 bu yıl bulut ekseninde 4 ana konuya odaklanacak

Bu yıl 15 Kasım 2011 tarihinde Lütfü Kırdar Rumeli Sergi ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan EMC Forum 2011, bulut kavramını ve bulut çevresinde EMC’nin sunduğu çözümleri 4 ana başlık üzerinde ele alacak. Bu başlıkları ve EMC’nin bulut odaklı sunduğu hizmetlerin detaylarını EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez’e sorduk.

Bu yıl EMC Forum 2011’de hangi konular ele alınacak?
Bu yılki EMC Forum’un ana teması bulut bilişim olacak. Bulut ana teması etrafında 4 ana konu üzerine yoğunlaşacağız. Bunlardan ilki depolama çözümleri, İkincisi, bulut kavramı ve bulut kavramının etrafında şekillenen hizmetler. Üçüncüsü bu yıl üzerinde özellikle durmak istediğimiz ‘Big data’, yani yapılandırılmamış verinin analizi ve depolanmasıyla ilgili çözümler. EMC olarak bu alanda yeni çözümler sunmaya başladık, bunların ayrıntılarını EMC Forum’da paylaşacağız. Dördüncüsü ise veri güvenliği konusu.
EMC Forum 2011’de bu 4 konu etrafında bulut bilişimi ele alırken, geçtiğimiz yıldan beri farklılaşan uygulamalara odaklanacağız. Bu yıl bulut bilişimle ilgili endişelerin artık iyice azaldığını ve bulut bilişim çözümlerinin daha yoğun bir şekilde hayata geçtiğini gözlemliyoruz. Hatta bazı telekom operatörleri bulut bilişim hizmetlerini satmaya başladılar bile. Bizim de bu etkinlikteki hedefimiz bulut bilişime dair farkındalığı artırmak, bu konudaki yol haritamızı paylaşmak ve bulut bilişimin çoğu kişinin sandığının aksine kullanıma uzak olmayan bir kavram olduğunu göstermek.

Bulut bilişimin avantajlarını siz
nasıl yorumluyorsunuz?
Bulut bilişim, istemci ve sunucu tabanlı yapıların ötesine geçerek bilgiişlem bölümlerini bir araya getiren ve aynı dili konuşmalarını sağlayan önemli kavramlardan biri. Bulut bilişimle BT hizmetlerini çeşitlendirerek, bu hizmetleri ihtiyaç duyulduğunda servis olarak sunabiliyorsunuz. Bütün şirketlerin maliyet baskısı altında olduğu bir dünyada bulut bilişimin sunduğu fırsatları bir istek değil, ihtiyaç olarak görmek lazım. Büyük şirketler bu gereksinimin farkında, artık küçük ve orta ölçekli şirketlerin de bunun farkına varması lazım. Şu ara bulut çerçevesinde en çok konuşulan konulardan biri bu bilincin nasıl oturacağı.
EMC Forum 2011’e kimler,
neden katılmalı?
Biz katılımcılara EMC’nin bulut bilişim çözümleri konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olduğunu aktarmak ve bilgi yaşam döngüsü çerçevesindeki her türlü çözümü sağlayabildiğimizi göstermek istiyoruz. EMC’nin Türkiye’ye verdiği önem ve buna bağlı olarak ekibimiz büyüyor. EMC Türkiye’de yaklaşık 100 kişiye ulaştık. Pazar payımızı sürekli artırıyoruz. Bu büyümeyi de geleneksel müşteri memnuniyeti anlayışımızdan ödün vermeden gerçekleştiriyoruz.
Bilgi yaşam döngüsü kavramı sadece basit veri depolama sistemleri satmaktan ibaret değil. Veri konusu BT dünyasının en hızlı büyüyen alanlarından biri ve bu büyüyen alanı iyi yönetmek bu işi iyi bilmeyi, doğru yapmayı gerektiriyor. Biz de sürekli bilgilerimizi ve çözümlerimizi güncelleyerek, yenilikleri adım adım takip ederek edindiğimiz uzmanlığı müşterilerimize yansıtıyoruz. EMC Forum hakkında detaylı bilgiyi https://www.emcforums2011.com/TK/ adresinde bulabilirsiniz.
ETİKETLER : Sayı:843

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics