Bilişim Dünyası 28 OCAK 2013 / 14:17

EMC, Isilon ile IDC'de

EMC, Isilon çözümü ile IDC’nin “IDC MarketScape: 2012 Genişletilebilir Dosya -Tabanlı Veri Depolama Çözümleri Üreticileri Analizi” başlıklı yeni araştırma raporunda lider olarak yer aldı. 

EMC Isilon, Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Sam Grocott konuyla ilgili açıklamasında; “EMC Isilon’un genişletilebilir veri depolama alanındaki ürün ve pazar liderliği, dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin dev miktarlardaki dosya-tabanlı verilerini, veriler ne hızda büyürse büyüsün yönetebilmelerini mümkün kılıyor. Isilon, benzersiz ve güçlü ölçeklenirliği ile hızla büyüyen ana dizinlerini ve içerik arşivlerini kontrol altına alarak yönetmek isteyen, dikey sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşlar ya da büyük işletmeler tarafından tercih edilen bir çözümdür. IDC’nin bunu teyit etmesi yalnızca mevcut pazar payımızı yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda hem müşterilerimiz, hem de iş ortaklarımızın ürünlerimiz ve yenilikçi anlayışımızdan gelecekte de faydalanma fırsatını ortaya koyuyor” dedi.

IDC raporunda, EMC’nin portföyünün yeni kurulmuş, orta ölçekli ya da büyük ölçekli işletmelere yönelik farklı bir dizi veri depolama ürününden oluştuğuna ve bu ürünlerin de birçok şekilde kullanılabileceğine dikkat çekti. Raporda EMC’nin genişletilebilir dosya- tabanlı veri depolama segmentindeki en önemli ürününün Isilon olduğu vurgulanırken, EMC’nin 2010 yılı sonlarında Isilon’u satın alarak, benzersiz kümeleme mimarisini, veri miktarlarında hızlı büyüme kaydeden ve yüksek düzeyde kullanılırlık özelliği arayan müşteriler için sunmaya başladığı da yer aldı. 

IDC ayrıca raporunda “EMC uzun yıllardır veri depolama sektöründe lider. Bunu da eğilimleri önceden tanımlayarak ve pazara bu eğilimlere uygun veri depolama çözümlerini, tam da ihtiyaç duyulduğu anda sunarak başarıyor. EMC ürün ve çözüm portföyünü genişletmek için kurduğu stratejik işbirlikleri ve yaptığı satın almalardan da faydalandı ve rekabetçi avantaj elde etti” denildi.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics