Bilişim Dünyası 01 ARALIK 2014 / 10:01

EMC karma bulut çözümünü tanıttı

Kurumların en fazla tercih ettiği bulut çözümlerinin başında gelen karma bulut alanında EMC güçlü bir oyuncu olmak için kolları sıvadı.

BT kuruluşları modern ve hızla değişmekte olan iş ortamının zorlayıcı şartlarına ayak uydurmak için rekabet etmek durumunda. Bu nedenle hem güvenilir, kontrol altında ve sağlam olduğu için özel buluttan; hem de basit, düşük maliyetli ve esnek olduğu için de açık buluttan yararlanmak zorundalar. EMC Kurumsal Karma Bulut Çözümü işletmelerin sistemlerine hem açık hem de özel bulutun en üstün özelliklerini bir arada içeren bir karma bulut konuşlandırmasına olanak sağlıyor.

EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, Türkiye pazarına sunulan çözümle ilgili şunları söyledi:

“EMC Forum kapsamında gerçekleştirmekte olduğumuz araştırma sonuçlarına göre; şirketlerin %62’si özel ve açık bulut hizmetlerinin, çeviklik ve güvenlik alanlarında kendilerini daha üst seviyeye taşıyacağını düşünüyor. Ancak, karma buluttan yararlanılan BT dönüşümü yalnızca teknolojiyi içermiyor; bu nedenle EMC müşterilerine ayrıca başarısı kanıtlanmış uzman hizmetler sunuyor. Bu sayede Türkiye’deki CIO’lar, BT’yi hizmet olarak alabilmeleri için ihtiyaç duydukları gereksinimlerini planlayabilecek ve BT, işletmeler için bir hizmet olarak sunulabilecek”

Büyümenin kilidi BT

27 Kasım’da, Ankara’da düzenlenen EMC Forum katılımcıları arasında yapılan ankete 278 katılımcının verdiği yanıtlardan şu sonuçlar ortaya çıktı:

•             Pazarı şekillendiren mega trendler, pazardan beklentileri kökten değiştiriyor. Tüketiciler ve son kullanıcılar çok daha fazla bir şekilde, istedikleri yerden, istedikleri zamanda online etkileşime girebilmek istiyor.

•             İşletmeler için BT, daha önce hiç olmadığı kadar stratejik bir önem taşıyor. Katılımcıların yüzde 62’si, üst düzey yöneticilerin BT’yi büyüme yolundaki en kilit unsur olarak gördüğünü düşünüyor.

•             Yeni teknolojilerin uygulanması konusunda işletmelerin öncelikleri ise şu şekilde sıralanıyor: tasarruf sağlama ve verimlilik elde etme (yüzde 39), yeni müşteri kazanma (yüzde 37) ve üretim hattı ve hizmetlerde inovasyon (yüzde 35).

•             Katılımcıların yüzde 68’i, yeni nesil teknolojilerin işletmelerine rekabette büyük avantaj sağlayacağına inanıyor.

•             İşletmeler bulut konusuna büyük önem gösteriyor. Katılımcıların yüzde 62’si, karma bulut hizmetlerinin, çeviklik ve güvenlik alanlarında kendilerini daha üst seviyeye taşıyacağını düşünüyor.
ETİKETLER : 998

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics