Bilişim Dünyası 03 EYLÜL 2013 / 10:17

EMC ScaleIO’yu satın aldı

EMC, ölçeklenebilir sunucu tabanlı veri depolama yazılımı sektörünün öncülerinden olan özel şirket ScaleIO’yu satın almak için bir sözleşme imzaladı. ScaleIO, EMC’nin müşterilerinin tüm sunucu ve veri depolama altyapısına Flash teknolojisini yayma stratejisini hızlandıracak.

EMC, sunucu tabanlı veri depolama yazılımı sektörünün öncü şirketlerinden ScaleIO’yu satın almak için nihai sözleşmeyi imzaladı. Bu satın alma, İşletmelere Yönelik Özel Bulut ve Servis Sağlayıcı ortamlarında ScaleIO’nun yüksek düzeyde ölçeklenebilir sunucu yazılımını, EMC XtremSF gibi PCIe Flash kartları ile bir araya getirerek EMC Flash portföyünü daha da güçlendirecek.

ScaleIO ve ScaleIO’nun Elastic Converged Storage (Elastik Yakınsanmış Depolama-ECS) yazılımı EMC’nin işletmelerin sunucu tabanlı PCle Flash depolama çözümlerinden daha fazla faydalanmaları ve daha iyi yönetmelerine yardımcı olma amacıyla yılın ilk aylarında pazara sunduğu EMC XtremSW™ Suite’in tamamlayıcı bir parçası olacak.  Satın almayla ilgili imzalanan sözleşmenin koşulları açıklanmadı. Tamamı nakit ödemeyle yapılacak olan satın alma işleminin 2013 mali yılında  EMC’nin GKGMİ’ye göre olan ya da olmayan hisse başına kazancında maddi bir etkisinin olması beklenmiyor.

EMC Başkanı ve COO’suDavid Goulden konuyla ilgili açıklamasında; “Flash artık sanal ve sanal olmayan ortamlarda BT’nin her katmanına yayılıyor. İşletmelerin iş yükleri tabiatları gereği birbirinden farklı ve EMC buna dayanarak müşterilerine ve iş ortaklarına Flash kurulumlarında farklı seçenekler sunmaya büyük önem veriyor. ScaleIO sınıfının en iyisi ürün ve çözümlerden oluşan portföyümüzün doğal bir uzantısı. Sunucu tabanlı veri depolamaya yönelik ürünlerimizin özelliklerini ve becerilerini güçlendiriyor. Birinci sınıf ekibi de bizim gelecekte daha hızlı bir şekilde yeniliklere imza atmamıza şüphesiz yardımcı olacak” dedi.

ScaleIO SSD’leri, PCle Flash kartlarını, HDD’leri mantıksal bir şekilde bir araya getirerek ya da bu cihazların herhangi bir kombinasyonunu oluşturarak, sunucu tabanlı depolama ortamlarının sanal bir havuzunu yaratmayı sadece yazılımla gerçekleştiren bir yaklaşımı benimsiyor. ScaleIO hem sanal, hem de sanal olmayan ortamlar için destek sağlıyor ve on sunucudan binlerce sunucuya kadar ölçeklenebiliyor.

EMC, müşterilerinin tüm sunucu ve veri depolama altyapılarına Flash teknolojisi konuşlandırmalarına olanak sağlamaya büyük önem veriyor. EMC Xtrem ürün ailesi sunucu tabanlı donanım ve yazılım (XtremSF PCIe kartları ve XtremSW Suite aracılığıyla) ve tüm Flash dizilimlerini sunuyor. (XtremIO aracılığıyla). EMC ayrıca EMC VMAX ve EMC VNX veri depolama çözümleri ile Flash-uyumlu karma dizilimler alanında sektöre öncülük ediyor.

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics