Bilişim Dünyası 21 MART 2014 / 14:59

EMC'ye tam not

Gartner’a göre farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler işlerini artık “işlem odaklı” yerine “vaka merkezli” olarak yeniden tanımlıyor. Bunun karşılığında da vaka yönetimi, geleneksel işletmelere yönelik içerik yönetimi ve iş süreçleri yönetiminin ötesine geçiyor. Vaka yönetimi belge yakalama, süreç otomasyonu, birlikte çalışma & işbirliği ve analitiği içerebiliyor.


Gartner, yayınlamış olduğu “Vaka Yönetimi için Kritik Özellikler” Raporunda EMC’ye bir kez daha “Mükemmel” notunu verdi. Gartner Vaka Yönetimi Sistemleri (CMF) alanında ürün ve çözüm geliştiren  ve/veya satan 11 şirketi, 4 kullanım alanına göre değerlendirdi: araştırmacı, hizmet istemi, olay yönetimi ve karar verme süreci.

EMC Başkan Yardımcısı ve Ürünler ve Çözümler, İstihbarat Birimi Genel Müdürü Rohit Ghai, konuyu şöyle değerlendirdi: “Documentum xCP yıllardır birçok farklı sektörden işletmenin, daha etkin kararlar almasını mümkün kılmak için, yoğun bilgi içeren iş süreçlerini otomatik hale getiren çözümler oluşturmalarına ve bu çözümleri sistemlerine kurmalarına olanak sağlıyor. Amaç, fazla zaman alan kodlama yerine vaka yönetimi ve diğer süreçleri içerik uygulamaları ile bir araya getirme yoluyla, ürün/hizmetlerin pazara sunulma süresini hızlandırmak. EMC’nin vaka yönetiminde bir kez daha “mükemmellik” notunu almış olması gücünü kanıtlar nitelikte... Bu alanda sektörün öncü çözüm sağlayıcısı olmaktan dolayı çok memnunuz. İşletmeler günümüzde hiç olmadığı kadar işlerini dönüştürmeye ve daha etkin çalışmak için birçok bilgi kaynağından yararlanmaya ihtiyaç duyuyor.”

Vaka Yönetimi uygulamaları, kilit önem taşıyan bilgileri sezgisel bir kontrol paneli içinde toparlıyor, bilgileri belli bir içeriğe oturtuyor ve bu bilgileri kullanarak çalışanların birlikte daha etkin ve verimli çalışarak, yerinde ve doğru kararlar vermelerine olanak sağlıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN