Bilişim Dünyası 03 NİSAN 2016 / 14:42

EMC yeni teknolojilerini görücüye çıkardı

EMC, veri merkezlerindeki verimliliği artırmaya yönelik yeni nesil çözümlerini tanıttı. EMC, piyasaya ilk kez sunulan, dört petabayta kadar ölçeklendirilebilen, blok, dosya, açık sistemler ve ana bilgisayarları yerleşik olarak destekleyebilecek tamamı flash depolama dizisi VMAX All Flash’ı tanıtırken, yeni bir flash depolama kategorisi olan kabin ölçekli flash'in ilk örneği olan DSSD D5’i piyasaya sundu.
Ham performansı artırmaktan daha fazlasını sağlayan VMAX All Flash dizileri, geleneksel kurumsal disk dizilerinden daha düşük toplam sahip olma maliyeti sunarken, VMAX platformunun güvenilirlik ve esnekliğini temel alıyor. EMC, kurumlar tarafından endüstrideki en güvenilir depolama dizisi olarak bilinen, son derece basitleştirilmiş yönetim deneyimiyle birlikte birinci sınıf VMAX veri hizmetlerini VMAX All Flash ile genişletiyor. Cihaz tabanlı paketleme artık hem donanım hem yazılım içeriyor. Ayrıca bakım maliyeti de dizinin kullanım ömrü boyunca sabit tutuluyor.
Piyasaya sunulan DSSD D5’e gelecek olursak, yeni sunulan çözüm, 48 istemciye kadar son derece yoğun, yüksek performanslı, erişimi son derece kolay ve gecikme hızı son derece düşük bir paylaşılan flash depolama çözümü sağlıyor. D5, her noda 3. nesil PCI’e üzerinden bağlanıyor ve PCI bağlı flash performansı sağlayan NVM’e teknolojisini kullanıyor. Aynı zamanda D5, paylaşılan depolamanın faydalarını sağlayan, bilgi işlem sürecinden ayrılmış tek başına kullanılan bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Sonuçta neredeyse 100 mikrosaniye gecikme, saniyede 100 GB iş üretimi ve 10 milyona yakın IOPS ile yeni nesil performans elde ediliyor.
Konuyu değerlendiren EMC Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Bölge İş Geliştirme Müdürü Gökçe Öztürk şunları söyledi:
“2016 yılını birincil depolama için ‘All Flash Yılı’ ilan eden EMC, yoğun flash sürücülerle birlikte VMAX veri hizmetleri platformunun gücü ve sadeliğini birleştiren tamamen yeniden tasarlanan VMAX All Flash platformu ile bu önemli kilometre taşını taçlandırıyor. Benzer depolama kapasitesine sahip olmasına ve önceki nesil VMAX’e oranla yüzde 92 daha az yer kaplamasına karşın yüzde 99,9999 kullanılabilirlik sağlamasının yanında IOPS özelliği ve 1 milisaniyenin altındaki tutarlı gecikme süresi ile VMAX All Flash, modern veri merkezleri için tasarlandı. Yeni VMAX All Flash kapasite, performans ve maliyet verimliliği açısından önemli bir çözüm sunuyor.
EMC'nin halihazırda güçlü olan flash portföyünü tamamlamaya hazırlanıyoruz. DSSD, EMC’nin hedeflerini karşılayan, hızlı ve yüksek performans vermeyi vadeden bir platform. Yeni kabin ölçekli flash çağında zorlu uygulamalarda önemli iyileştirme sağlayan bu teknolojinin, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki müşterilerin de ilgisini fazlasıyla çekiyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics