Bilişim Dünyası 04 TEMMUZ 2010 / 18:00

Eminem ölmedi aman dikkat

Trend Micro Araştırma Merkezi TrendLabs, yeni bir tehditle ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya göre, gelen mesajda Rap yıldızı Eminem’in öldüğü iddia ediliyor ve istenmeyen mesaj olmadığını kanıtlamak için bir imge kullanıyor. Gelen e-posta CBS News’tan geliyormuş gibi görünüyor ve Eminem’in trafik kazası geçirdiğini, konuyla ilgili detay için bağlantının tıklanması isteniyor. Bahsi geçen bağlantı kullanıcıyı Truva atı olan bir .exe dosyası indirmeye yönlendiriyor. Truva atı bilgisayara sızdığında çevrimiçi bankacılık, sosyal ağlar ve e-posta hesapları gibi oturum açma bilgileri kolaylıkla elde edilebiliyor.
Yahoo’dan haberin sahte sitede yayınlandığıyla ilgili bir açıklama geldi. Ancak tarayıcılarının adres barına dikkatle bakan kullanıcılar bağlantının başka yerde olduğunu fark edebildi.
ETİKETLER : Sayı:778

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN