Bilişim Dünyası 25 EYLÜL 2013 / 14:56

emlakjet.com'a mobilden erişim ikiye katlandı


İstatistiklere göre 67 milyon mobil abonenin yüzde 59'u cep telefonundan internete giriyor. Türkiye'deki mobil trafiğin artış oranı ise yüzde 70'in üzerinde bulunuyor. Mobil hizmetlere olan talebin bu kadar yükseldiği bir ortamda emlakjet.com da servislerini mobil platformlara taşıyor.

emlakjet.com, emlakçılara ve emlak arayanlara, çoğunlukla mobil olmalarını gerektiren gayrimenkul arama süreçlerinde hayatlarını kolaylaştıracak ve zaman kazandıracak mobil hizmetler sunuyor. Site, 2005 yılında ilk portala bütünleşik emlakçı web sitesini kullanıcılarının hizmetine sunmasının ardından, şimdi de emlak şirketlerinin kullanımı için sektörün ilk ve tek "mobil site" ürününü aktif hale getirdi. Şu anda emlakçılara kaliteden ödün vermeksizin en çok web sitesini sağlayan portal olan Emlak Jet, mobil sitelerde de verdiği hizmetin kalitesini garanti ediyor.

emlakjet.com’a mobil erişim 2’ye katlandı

Mobil uygulamalarını bir bir hizmete açan emlakjet.com’un mobil ziyaretçilerinin sayısı 2013 yılında 2012'ye göre 2 kat artış gösterdi. Emlak Jet’in emlakçılara sağladığı web sitelerinin mobil trafiği ise 2012’nin ilk 8 ayında, 2013’ün aynı dönemine göre yüzde 141,65 düzeyinde artış gösterdi.

Mobil uygulamaların gördüğü ilgiye değinen Emlak Jet Genel Müdürü M. Okan Arı, “Akıllı telefonlarından mobil uyumlu bir siteye girenler sitede 1,5 kat fazla sayfa ve ilan geziyor, ayrıca 1,5 kat fazla süre geçiriyorlar. Kullanıcılar, akıllı telefona uygun olmayan bir siteye girdiklerinde ise, siteyi hemen terk ediyor. Ayrıca mobil site kullanıcıya bir tıkla telefon açma, mesaj atma kolaylığı sağlıyor. Tatil dönemlerinde veya hafta sonları insanların mobil kullanma oranları daha da yükseliyor. Özellikle Pazar günleri mobil cihaz kullanımı diğer günlerden çok daha fazla gerçekleşiyor. Mobil web sitesi bu nedenlerden dolayı büyük avantajlar sağlıyor. Emlak Jet olarak, önümüzdeki 10 yıl boyunca mobilin en önemli eğilimler arasında yer alacağına inanıyoruz” diye konuştu.
ETİKETLER : emlakjet.com