Bilişim Dünyası 11 KASIM 2012 / 12:14

En büyük katma değer büyük veri ve bilişsel bilişimle geliyor

IBM Connected 2012 etkinliği IBM Türk Genel Müdürü Michel Charouk’nun evsahipliğinde Türkiye’de düzenlendi.

Singapur’un ardından özellikle dünyanın büyüyen ülkeleri arasında yer alan Türkiye’de yapılan etkinliğin açılış konuşmasını Charouk’nun yanı sıra IBM Araştırma Grubu Başkan Yardımcısı Bijan Davari ve IBM Yazılım Grubu, Netezza Ürün Yönetimi ve Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Francisco gerçekleştirdi.
Geleceğin önem kazanacak başlıklarına işaret eden IBM Türk Genel Müdürü etkinliği konu başlıklarını şu şekilde sıraladı:
• Akıllı ticaret ile işinizi yeniden tanımlayın,
• Büyük veriyi güvenilir bilgiye dönüştürün,
• Akıllı bilgi işlem ile operasyonel verimliliğinizi artırın,
• Risk ve güvenlik yönetimi ile işinizin sürekliliğini sağlayın,
• Akıllı analitik ile rakiplerinizi geride bırakın.
Charouk’nun sunumunun ardından sahneye çıkan Bijan Davari, geçmiş yılları özetleyerek önümüzdeki yıllarda BT alanında bizleri nelerin beklediğinden söz etti. Bir yanda fiziksel cihazların, bir yanda da uygulamaların yer aldığı bir dünyanın oluştuğunu belirten Davari, önceleri donanım ve yazılımı ayrı olarak üretebilmenin yeterli olduğuna dikkat çekti. Yakın gelecekte hem donanım hem de yazılımı entegre etmenin önemli olduğunu belirten IBM Araştırma Grubu Başkan Yardımcısı, önümüzdeki dönemin en önemli değişkenlerini büyük veri ve bilişsel bilişimin yaratacağını vurguladı.

Watson ileride bizi yine şaşırtacak
Açılış konuşmalarının ardından basın mensuplarına özel olarak gerçekleştirilen toplantıda oldukça keyifli bir sunum gerçekleştiren ünlü IBM Mucidi Dr. John Cohn, “Toplu iğne büyüklüğündeki örneklerle yüzlerce hastalık, virüs, bakteri ve  biyolojik tehditlerle ilgili testlerin ‘çipler üzerindeki laboratuvarlarda’ gerçekleşeceği bir döneme doğru ilerliyoruz” açıklamasında bulundu.
ETİKETLER : Sayı:895

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics