Bilişim Dünyası 23 MAYIS 2014 / 10:22

En iyi satın alma Monitise'nin

“Future Payments and Digital Banking” Ödüllerinde “En İyi Birleşme veya Satın Alma” Ödülü’nü Monitise’ın Şubat 2014’te gerçekleştirdiği Pozitron satın alması aldı.Bankacılık, ödeme ve alışveriş sistemleri için geliştirdiği mobil uygulamalarla tanınan Monitise, Şubat 2014’te gerçekleştirdiği, 100 milyon dolar değerindeki Pozitron satın alımıyla Londra’da düzenlenen “Future Payments and Digital Banking” Ödülleri’nde “En İyi Birleşme veya Satınalma” (“Best Merger or Acquisition”) Ödülü’ne layık bulundu. “En İyi Birleşme veya Satınalma” kategorisinde jüri aday firmaları finansal başarısı ile öne çıkması, şirketin pazar konumunu değiştirecek ve gelecekte önemli fırsatlar sunacak bir birleşme veya satın alma olması açısından değerlendirdi.

Bu satın almanın ardından Monitise MEA (eski adıyla Pozitron) adını alan şirket, Monitise’ın sadece Türkiye değil Avrupa ve Ortadoğu’ya da açılma stratejilerine katkı sağladı. Satın almanın üstünden sadece üç ay geçmiş olmasına rağmen Monitise, Monitise MEA’nın First Gulf Bank’la Ortadoğu’daki kullanıcılara yeni mobil bankacılık servisleri sunmak amacıyla kurduğu işbirliği ile bu birleşmenin ticari faydalarını şimdiden görmeye başladı.

Monitise CEO vekili ve CCO’su Lee Cameron, ödülle ilgili şunları söyledi: “Bu yılki Future Payments and Digital Banking Ödülleri’nin güçlü finalistleri arasından Pozitron satın alımının seçilmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Bu ödül yalnızca satın almanın başarısını işaret etmiyor, aynı zamanda küresel Mobil Para ekosisteminin kalbinde yer aldığımızı da gösteriyor. Bu satınalmayla kazandığımız muhteşem yeni ekip üyelerimizle Mobil Para dünyasının taleplerini karşılama konusunda hem etki alanımızı hem de becerilerimizi artırmış olduk.”

Monitise MEA CEO’su Fatih İşbecer ise konuyla ilgili şu yorumda bulundu: “Future Payments and Digital Banking Ödülleri ile iki şirketin vizyonlarının birbiri ile ne kadar örtüştüğünü tekrar görmüş olduk. Monitise bünyesine katılmak, mobil alanındaki vizyonumuzu hızlandırmanın yanında bizlere Grup içerisindeki benzersiz teknolojilere ve uzmanlığa erişim imkânı sunacak. Monitise olarak, Ortadoğu bölgesindeki faaliyetlerimizi daha da güçlendireceğiz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics