Bilişim Dünyası 11 ŞUBAT 2015 / 13:41

Enerji sektörü için BT çözümleri

Finans, telekom, perakende ve enerji sektörlerinde önemli projeler hayata geçiren Experteam, şimdi de akaryakıt ve elektrik dağıtım alanlarında uzman kadrosuyla BT çözümleri sunmaya hazırlanıyor. Enerji sektörüne özel olarak, fiyatlandırma, faturalama, ölçüm sistemleri ve CRM uygulamaları konusunda özel çözümler sunan Experteam, şimdi de uzman kadrosuyla akaryakıt ve elektrik dağıtımı konusunda sektörün ihtiyaçlarına yönelik hizmet verecek yapılanmayı tamamladı. Experteam, bilgi teknolojileri çözümleriyle akaryakıt ve enerji dağıtım şirketlerinin maliyetlerini azaltıp verimliliklerini artırmayı hedefliyor.

Yönetilen hizmetler avantaj demek

Experteam Yönetici Ortağı Alp Pekin, enerji sektörünün dinamik yapısına uygun olarak şirketlere danışmanlık hizmeti vereceklerini söyledi. Özelleşen elektrik dağıtım ve perakende alanlarında firmaların dünya standardına gelmek için BT çözümlerine ihtiyaç duyduğunu belirten Pekin, “Enerji firmalarının tüm BT gereksinimlerini karşılamak için özel bir ekip oluşturduk. Sektördeki şirketler, fark yaratabilmek adına BT’ye ciddi yatırım yapıyor. Bu ihtiyacın önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Enerji sektöründe, akaryakıt dağıtımı konusundaki uzmanlığımızı tüm sektöre yaygınlaştırarak güvenilir bir çözüm ortağı olacağız” dedi.

Amaçlarının bilgi sistemleri departmanları üzerindeki yükü hafifletmek olduğunu ifade eden Alp Pekin şöyle devam etti:

“Birçok araştırma, Yönetilen Hizmetler (Managed Services) yaklaşımı ile ciddi oranda maliyet ve verimlilik avantajlarının sağlandığını gösteriyor. İhtiyacınız olan hizmetleri, ihtiyacınız olduğu anda ve ihtiyacınız olduğu miktarda elde etmiş oluyorsunuz. Tüm bu hizmetleri bulut ortamında sağlayıp altyapı maliyetleri konusunda da avantaj sağlayabiliyoruz. Teknolojik altyapı konusunda veritabanı yönetimi (Oracle, MS SQL), Uygulama Sunucusu Yönetimi (Glassfish, WebLogic), İşletim Sistemi Yönetimi (Linux, Windows), Sanallaştırma Çözümleri (VMWare, Oracle VM), Yazılım Geliştime Çözümleri (Java, .NET, ADF, Forms, APEX, Reports, OAF vb.) alanlarında hizmet veriyoruz. Bunların yanında; sunucu konsolidasyonu ve boyut planlaması, bu stratejinin Bütünleşik Sistemler ile devreye alınması, bulut stratejisinin oluşturulması ve uygulanması gibi ileri düzey hizmetler de sağlıyoruz. Enerji sektörüne özel olarak, fiyatlandırma, faturalama, ölçüm sistemleri ve CRM uygulamaları konusunda küresel paket çözümleri ve organizasyona özel yazılım geliştirmeleri ile çözümler sunuyoruz. Özellikle akaryakıt ve elektrik dağıtımı konusunda sektörün ihtiyaçlarına yönelik Ar-Ge çalışmalarımız da devam ediyor.”

 

 
ETİKETLER : experteam

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics