Bilişim Dünyası 10 MART 2015 / 14:33

Enerji sektörü ve BT birarada

Kurumlara uçtan uca çözüm ve hizmetler sunan Teknoser, elektrik dağıtım şirketleri ile sektöre bilişim çözümleri sağlayan iş ortaklarının temsilcilerini KKTC’de düzenlediği etkinlikte bir araya getirdi. Hitay Yatırım Holding bünyesinde faaliyet gösteren Teknoser tarafından düzenlenen toplantı, elektrik dağıtım şirketleri ile sektöre yönelik bilişim çözümleri sunan iş ortaklarının temsilcilerini buluşturdu.

KKTC’de Cratos otelde gerçekleştirilen toplantıda elektrik dağıtım şirketlerinin bütünleşik altyapı hizmetleri kapsamında ihtiyaç duydukları sürdürülebilir, verimli bilgi teknolojileri yapıları ile bu yapıların yönetilmesine olanak sağlayan sistem ve network teknoloji çözümleri tanıtıldı. Etkinlik kapsamında Logsign, Juniper Networks, Nutanix ve Aruba Networks’ün enerji sektörüne özel çözümleri paylaşıldı.

Etkinlikte söz alan Logsign temsilcileri, elektrik dağıtım şirketlerinin sistem sürekliliğini sağlarken yasal zorunlulukları da karşılamalarına yardımcı olan Machine Data Analytics çözümünü tanıtırken, Juniper Networks’ün enerji sektörüne özel çözümleri, Datacenter ve Campus & Branch anahtarlama ürünleri ile Sanal Şasi (Virtual Chassis) teknolojisi katılımcılara aktarılan konular arasında yer aldı.

Etkinlikte Nutanix ve Aruba Networks’ten de yöneticiler söz aldı. Nutanix yetkilileri sanal sunucu platformu sayesinde kurumlara web-scale mimarisinde bilişim altyapısı sunabilen, sunucu ve depolama ürünlerini bütünleştirerek veri merkezlerine kolaylık getiren çözümleri aktardı. Aruba Networks temsilcileri ise, seyahat eden profesyoneller, uzaktan ofis çalışanları, şirket merkezleri çalışanları ve misafirler için farklı kablolu ve kablosuz metotları tek bir erişim çözümü halinde birleştiren yeni nesil ağ erişim altyapısı çözümlerini paylaştı.

 
ETİKETLER : Teknoser

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics