Bilişim Dünyası 11 TEMMUZ 2016 / 12:13

Enerji sektöründeki hedefler büyüyor

Platin Bilişim, yeni yasanın ardından yapılanma sürecine giren enerji sektöründe hedef büyüttü. Enerji sektörünün büyük oranda bilişim projelerine ihtiyaç duyduğunu ve 24 banka, 3 hava yolu şirketi ve büyük telekom operatörleri ile çalıştıklarını belirten Platin Bilişim Satış Direktörü Pınar Bamyacı, “Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketler EPDK kararı doğrultusunda artık pazarlama ve dağıtım birimlerini birbirinden ayırıp, bilişim altyapılarını yeniden düzenlemek zorunda. Bu şirketlerin ISO27001 regülasyonuna uyum sağlayıp belge alabilmek adına bilgi teknolojilerine yatırım yapması gerekiyor. Bankacılık ve telekomünikasyon alanındaki tecrübelerimizi, enerji sektöründe özellikle Anadolu’da faaliyet gösteren şirketlere aktarma amacındayız. Bugüne kadar sahip olduğumuz 350’nin üzerinde referans var” dedi.
 
Enerji sektöründeki regülasyonların çok hızlı gerçekleştiğine değinen Pınar Bamyacı, “Bu alanda faaliyet gösteren kurumlara en büyük tavsiyemiz regülasyonları düzenli olarak takip etmeleri olacak. Sonrasında kendilerine para kazandıran asıl işlerine odaklanarak uzmanlık gerektiren BT gibi operasyonları bizlere bırakmalılar. Bizim şu anda enerji sektöründen aldığımız en büyük talep ISO27001 Güvenlik Sertifikası ile ilgili altyapı çalışmaları. Kurumların bu altyapıları bir an önce tamamlamaları çok önemli. Ayrıca BT altyapılarının mutlaka dinamik ve değişebilir olmasına dikkat etmeleri gerekiyor” şeklinde konuştu.
 
ETİKETLER : Platin Bilişim

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN