Bilişim Dünyası 29 ARALIK 2014 / 10:45

Engelsiz erişim toplantılarının beşincisi yapıldı

Engelli tüketicilerin elektronik haberleşme hizmetlerinden daha iyi yararlanabilmelerinin sağlanması amacıyla başlatılan “Bilgi ve İletişim Teknolojilerinde Engelsiz Erişim” çalışmaları kapsamında 5. Engelsiz Erişim Toplantısı yapıldı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) koordinatörlüğünde ilgili kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı toplantı 23 Aralık 2014 tarihinde Kurumumuz merkez binasında gerçekleştirildi.

BTK Tüketici Hakları Dairesi tarafından düzenlenen toplantıya, BTK Kurul Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Kurul Iı. Başkanı Musa Şahin, Kurul Üyesi Galip Zerey, Kurul Üyesi Ömer Fatih Sayan, Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Kuddusi Yazıcı, Tüketici Hakları Dairesi Başkanı Ö. Fatih Akpınar, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Orhan Kemal Ardıç, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan Bakan Müşaviri Kenan Önalan Başta Olmak Üzere İlgili Personel ile Türkiye Engelliler Konfederasyonu Genel Sekreteri Serkan Özkan, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Danışmanı ve Görme Engelliler Federasyonu Kurul Üyesi Mehmet Kacar, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Temsilcileri Arzu Bilici ve M. Sadık Arslan,  Türkiye Körler Federasyonu Başkan Yardımcısı İbrahim Elibal, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’ndan Oben Nazlı Altay, Görme Engelliler Federasyonu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Kayacan, Görme Özürlü Evrensel Hukukçular Derneği’nden Av. Güven Kışlalı ve Av. Nurhan Çulhaoğlu, Ankara İşitme Engelliler Derneği 2. Başkanı Nihat Kihtir ile BTK Engelsiz Erişim Çalışma Grubuna dahil personel katıldı.

BTK Başkanı Acarer, toplantıda yaptığı konuşmada engellilerin elektronik haberleşme hizmetlerinden daha iyi yararlanması amacıyla düzenlemeler yapıldığını belirterek Engelsiz Erişim çalışmaları kapsamında sektördeki işletmeciler, ilgili Bakanlık temsilcileri ve engellilerin sorunlarıyla ilgilenen sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelinerek görüş alışverişi yapıldığını söyledi. Toplantıda katılımcılar, engellilerin elektronik haberleşme hizmetlerinden daha iyi koşullarda yararlanabilme ve yeni olanaklar sunulmasının sağlanmasına yönelik görüş ve önerilerini dile getirdi.
ETİKETLER : 1002
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN