Bilişim Dünyası 21 MAYIS 2017 / 16:15

Entegrasyon ve yönetim gücünüzle varsınız!

ManageEngine ürünlerinin Türkiye’deki tek distribütörü olan Vitel, 9’uncu ManageEngine User Conference 2017 ile sektörü bir araya getirdi. Başarı hikayeleri ve günün ikinci yarısında öne çıkan ManageEngine kıdemli danışmanlarının eğitimleri ile katılımcılar en yeniyi öğrenme fırsatını bir kez daha elde etti. İstanbul’da düzenlenen etkinlikte Analytics Plus lansmanı da yapıldı.
 
ManageEngine User Conference, Vitel Genel Müdürü Deniz Eşiyok’un açılış konuşmasıyla başladı ve Eşiyok, her yıl daha da büyüyen etkinlikte bu sefer birçok Hintli mühendisi ağırladıklarını vurguladı. Zoho Group bünyesinde ManageEngine’in ayrı bir yapılanma olduğu, her yıl gerek Türkiye’de gerekse küresel bazda büyümenin kendini gösterdiği, Türkiye pazarında müşteri sayısının 650’leri aştığı bilgisini veren Eşiyok, 10 yıla yakın zamandır temsil ettikleri ManageEngine çözümlerinin yanında, Vidyo, Genetec, Peplink gibi farklı çözümlerin de Türkiye temsilciliğini üstlendiklerini hatırlattı. ManageEngine Türkiye için bir forum yapılanmasını başlattıkları bilgisini de veren Deniz Eşiyok, ekledi: “Bu forum yapısında yorum, öneri ve eleştirileri buluşturacağız. Vitel ManageEngine portal yapısı ile forum ortamında başlık açabilir, yorum yaparak etkileşimli biçimde bu yapıyı kullanabilir, forum yapısına manageengine.com.tr sitesinden kayıt olabilirsiniz.”
 
Oysa BT’de ihtiyaçlar net
Eşiyok’un ardından sözü, ‘2017’nin Karmaşık Sorunlarının Opmanager V12 İle Çözümü’ başlıklı sunumuyla ManageEngine Kıdemli Teknik Danışmanı Suresh Bagavathy aldı. 10 yıldır görev yaptığı ManageEngine’de müşterilerle iletişim, onların eğitimi ve konumlandırılmasında hep yer aldığını vurgulayan Suresh Bagavathy, 2017 yılının temel BT sorunlarını şöyle sıraladı: Network güvenliği, yeni kullanıcı gelişi ile network değişikliklerini yönetmek, bütçe kesintileri, yönetim araçlarının sayısını azaltmak ve veri ile bağlantılar. “Tek problem için tek araç odaklı çözüm ararken, eminim hepiniz sıkıntılar yaşadınız” diyen Bagavathy, tespitlerine şu sözlerle devam etti:
“Farklı yönetim araçları kendi başına iyi çalışabilir, ama size bir sorun bildirdiğinde hangi araçta sorun olduğunu bilemiyorsunuz. Çoklu yönetim araçları pek işe yaramıyor ve karmaşa varlığını koruyor. Bunun sonucunda da kurumsal BT canavarı ortaya çıkıyor. Çünkü bir sorunun sebebini bulmak, farklı araçları yönetmek, bunların bakımı ve güncellemesi gibi gereklilikleri yerine getirmek zor. Bugünün BT’sinin ihtiyaçları ise net: Çok çözüm için tek yönetim aracı, derin izleme imkanı ve kontrol, hızlı sorun tespiti ve çözüm, bakım başlığında azalma ve böylece kullanıcı dostu bir yapı inşası.”
 
BT yönetiminde pratik ve güçlü çözüm
 
ManageEngine Kıdemli Teknik Danışmanı Suresh Bagavathy: “Sunumumda da dikkat çektiğim gibi, etkili bir BT yapısının temelinde entegrasyon var. Bu, olası sorunları hızlı biçimde bulup çözebilmek için bir gereklilik. Sistemlerin sürekli ayakta ve işler olması her ölçekte şirket için öncelik. Zaten bu amaçla BT odaklı yatırımları sürekli yapıyor, uygulama, sunucu veya ağ yapısında bir sorunla karşılaştıklarında çözümü alıp konumlandırmaya gidiyorlar. Ama tüm bunların sonucunda da kontrol edilmesi gereken araç sayısı sürekli artıyor. Tüm sistemler arasında doğru bir entegrasyon yoksa, bir sorunun temel sebebini bulabilmek için daha çok zaman harcamak zorundalar. Biz ise her türlü entegrasyonu mümkün kılan bir yapıyı şirketlere sunuyoruz ve onlar da kontrol edip, aldıkları yedeklerle kıyasladıkları zaman sorunun nerede olduğunu zaman yitirmeden görebiliyorlar. Bu yönüyle araçlar arasında sıkı entegrasyon, her türlü problemin hızla görülüp çözülebilmesi demek.”
 
ManageEngine Satış Öncesi Danışmanı ve Uygulama Yöneticisi Jagan Pandurangan: “İş zekası ve analitik en güncel haliyle Analytics Plus’ta buluşuyor. Kendi ihtiyaçlarına göre Analytics Plus’ı kurgulama, ona ekleme yapabilme imkanları da var. Böylece verileri bir araya getirip analitik ihtiyaçlarını daha kapsamlı biçimde çözebilir, veriyi daha yetkin biçimde kullanırlar. Analytics Plus çözümünde odağımız ‘BT analitik süreçlerinde yetkin bir araç’ olarak tanıtmak. Çünkü pazarda çok analitik aracı var, ama birçok şirketin kendileri için en ideal aracı kullanmadığını görüyoruz. Önceliğimiz bu yapının veri ile neler yapabileceğini, bunun onlara ne gibi faydalar sağlayacağını göstermek. Çıkış noktamız ‘yetkin analitik’ ve finans analitiği, İK analitiği gibi sektör ve departman bazlı çözümleri de sunacağız.”
 
ManageEngine Pazarlama Analisti Anjanaa Santhanam: “BT yönetiminin iş hedefleri ile paralel ilerlemesini sağlamak, her ölçekte şirkette bunu sağlarken, şirketlerin de her türlü zorluklarla başa çıkabilmesinde onlara destek olmak öncelikli hedefimiz. Zoho Corp. bünyesinde faaliyet gösteren ManageEngine, böylece Zoho’nun birçok bulut uygulaması ile entegre olacak. İş hayatındaki dinamik değişimleri göz önüne aldığımızda, BT birimlerinin ve iş bölümlerinin kolayca birlikte çalışabilmesini sağlamak öncelikli hedefimiz. BT’yi olabildiğince pratik hale getirmek istiyoruz. Bu pratiklik; kolay sahip olma maliyetini, kolay yüklemeyi, hem de başka bir yardım olmaksızın bunları yapabilmeyi beraberinde getiriyor.”
 
ManageEngine ADSolutions Satış Öncesi Danışmanı Vivin Sathyan: “Analytics Plus’ı henüz sunmadığımız pazarlar var ve Türkiye de bunlardan biriydi. Bu yılki temel önceliğimiz söz konusu ülkelere de ulaşmak, onları bu yeni çözüm hakkında bilgilendirmek, onlara neler yapabileceklerini göstermek. Türkiye pazarı ise her zamanki gibi potansiyeli ile öne çıkıyor. Burada çok sayıda müşterimiz var. Türkiye; Avrupa ve Ortadoğu’da satışlarda öne çıkan ülkelerden biri olduğu gibi, bizim için önde gelen ilk 5 pazardan biri. Bu etkinlik Türkiye pazarında ne kadar önemli bir yere sahip olduğumuzu görmemiz açısından faydalı oldu ve söz konusu yoğun ilgi, Türkiye’de daha çok etkinlik ve BT workshop’ları yapmak için bizi cesaretlendiriyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics