Bilişim Dünyası 10 MART 2014 / 08:10

Epson’da yükseliş devam ediyor

Özellikle teknoloji sektöründeki Japon şirketleri zor günler geçirirken kritik hamleleri doğru zamanda yapan Epson, yükselişini sürdürüyor.

Mali yılını Mart ayı sonunda kapatmaya hazırlanan Epson, başarılı bir yılı daha geride bırakıyor. Son dönemde dövizde yaşanan dalgalanmaların özellikle perakende tarafındaki işleri olumsuz etkilediğini belirten Epson Türkiye Genel Müdürü Sevil Kanat, “Bu tip sorunlar son kullanıcının satın alma gücünü etkiliyor. Ancak kurumlarda süreçler devam etmek ve alımlar sürmek zorunda. Özellikle BT altyapısına yatırım yapmayı planlayan KOBİ’lerdeki hareket perakende tarafındaki gerilemenin üzerini örttü” şeklinde görüş belirtti.
Son iki senedir çok önemli bir gelişme kaydettiklerinin de altını çizen Kanat, “Baskı tarafındaki yazıcılarımızın önemli bir kısmı evrim geçirdi ve tanklı yazıcı ailesine geçtik. Ürün sayımız iki senenin içinde arttı ve daha da artacak. Projektör tarafında da yenilikler var ve eskiden sağlayıcı olduğumuz üst uç ürünlerde artık üretici konumuna geldik. Ev sineması tarafında ise şu anda en fazla modeli olan marka konumundayız. Dolayısıyla bu alan da bizim için büyümenin ve başarılı bir yıl geçirmenin anahtarı oldu” dedi.

“Ev sinemasında kullanıcı ikna oluyor”
Ev sineması tarafında önemli gelişmeler olduğunu da kaydeden Sevil Kanat, “Burada bahsettiğimiz ürünler televizyonlara rakip olacak değil sinema konforunu evlere taşıyacak ürünler. İnsanlar sinema kalitesinde ürünleri özellikle 3D desteği sunan ürünlerini evlerinin rahatlığında kullanmaya başladıkları anda farkı görüyorlar ve bu alandaki çalışmalar bir nebze daha kolaylaşmış oluyor. Bu taraftaki geniş ekran beklentisi her geçen gün artıyor. Ancak gelişen çözümler de bu talebe cevap verebiliyor. İhtiyacının karşılığını alan son kullanıcı da tereddüt etmeden bu alana yatırım yapıyor” diye konuştu.

Tanklı yazıcıda güvenlik önemli
Tanklı yazıcı tarafında satışların ciddi artış gösterdiğini ve bu alandaki tanklı foto yazıcılar tarafına daha fazla yatırım yapılacağını da ifade eden Sevil Kanat bu konuda ise şunları söyledi:
“Bu ürünlerimiz en üst seviyede baskıya olanak sağlayan ve rekabette çok önde olan ürünler. Sektördeki dinamikleri değiştiren bu ürünlerde güvenliğe de çok önem veriyoruz. İlk neslin ardında daha güvenli hale gelen ürünlerimiz sair malzemesi tarafında da avantaj sağlıyor. Zira hem benzerlerine göre oldukça hesaplı orijinal mürekkeplerimiz var hem de bu mürekkeplerle benzerlerinin yine çok üzerinde baskı alma olanağı sunuyoruz. Birim-baskı maliyetinde rakipsiziz diyebilirim.”
ETİKETLER : Sayı:962

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics