Bilişim Dünyası 05 HAZİRAN 2016 / 15:32

Epson kurumsal baskı çözümlerini genişletiyor

Epson geçtiğimiz hafta düzenlediği bir basın toplantısı ile kurumsal pazara hitap eden yeni ürünleri tanıttı.
Epson, WorkForce Pro RIPS ve WorkForce Pro 6000/8000 serisi yazıcılarla kurumsal pazardaki yerini güçlendirmeyi hedefliyor. Mürekkepli yazıcıların lazer yazıcılara göre kurumlara yüzde 82’ye varan avantaj sağladığını belirten Epson Orta-Doğu Avrupa ve Balkanlardan Sorumlu İş Çözümleri Yöneticisi Renato Vincenti, “Çevresel etkiler göz önüne alındığında yüzde 94’e varan oranda daha az atık avantajı sunuyoruz. Bağımsız araştırma şirketi BLI’nin (Buyers Laboratory) verilerine göre sadece Avrupa’da yılda 55,2 milyon Euro tasarruf sağlamak mümkün” dedi.
Epson Türkiye Müdür Sevil Kanat ise, “Epson’ın geliştirdiği Micro Piezo teknolojisine sahip PrecisionCore Inkjet baskı kafaları sayesinde lazer yazıcılara oranla gerek enerjide gerekse kağıt tüketiminde ciddi bir tasarruf imkanı sunuyoruz. Pazarın ihtiyaçlarını iyi saptamak ve teknolojinin geleceğini öngörmek son derece önemli. Bu sebeple bu alanda sürekli yeni model geliştirerek kurumlara avantaj sunuyoruz. IDC’nin ortaya koyduğu son araştırmaya göre 2019’da iş yazıcıları pazarının yüzde 34’ünün inkjet yazıcılardan oluşacağı öngörülüyor. Lazer yazıcılarda yıllık büyüme oranı yüzde 2 iken, bu oran inkjette yüzde 13” dedi. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN