Bilişim Dünyası 04 ARALIK 2011 / 14:00

Epson projeksiyonda perdeyi büyüttü

Görüntüleme ve baskı ürün ailesine 100 yeni model kazandıran şirket sunu ve projeksiyon cihazları alanında iddialı.

Görüntüleme ve baskı ürün ailesine 100 yeni model kazandıran şirket sunu ve projeksiyon cihazları alanında iddialı.

Farklı büyüklüklerdeki işletmeleri ve ev kullanıcılarını hedefleyen yazıcı ve sunu cihazı ürünleriyle ön plana çıkan Epson, 22 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen bir ‘Epson Roadshow’ etkinliğinde Epson ailesine dahil olan 100 yeni ürünü tanıttı. Epson iş ortaklarının ve sektör temsilcilerinin katılımıyla Swissôtel The Bosphorus’ta düzenlenen etkinlikte Epson Uluslararası Kanal Geliştirme Müdürü Renato Vincenti, Epson Türkiye Genel Müdürü Sevil Kanat ve Epson Türkiye Projeksiyon ve Video Ülke Sorumlusu Mustafa Akmaz da yer aldı.
Yeni ürünler arasında ağırlıklı olarak sunu cihazı kategorisindeki modeller yer aldı. Ev sinemasına yönelik modellerde; 3 boyut desteği, azalan enerji tüketimi ve uzayan lamba ömürleri dikkat çekti. Ofislere yönelik ürünlerde de yine verimlilik ve enerji tüketimi gibi konular ön plandaydı.

“2 boyutlu fiyatına 3 boyutlu projeksiyon”
Yeni nesil Epson sunu cihazları konusunda bilgi veren Mustafa Akmaz, özellikle son kullanıcıya yönelik ürünlerde 3 boyut desteği sunulan modellerin 2 boyutlu modellerin fiyatlarına gerilediğini belirtti ve “Sunu cihazlarında 3 boyut teknolojisinin tüm avantajlarını makul fiyatlarla sunuyoruz, bu ürünlerin yaygınlaşmasında öncülük ediyoruz” dedi. Epson’un kendi lambalarını üretmesinin hem fiyat hem de kullanım açısından avantaj sağladığını söyleyen Akmaz, kullanım şartlarına göre değişen lamba ömürlerinin artık 5 bin saate kadar uzadığını ve ev sineması ürünlerinin bu sayede daha kullanışlı hale geldiğini vurguladı.
Etkinlik alanında tanıtılan sunu cihazları arasında 2 ürün dikkat çekti. Bunlardan biri, kredi kartının kısa kenar uzunluğunu geçmeyen yüksekliğiyle EB-1700 modeliydi. 1,7 kg. kalınlığındaki bu model çantada taşımaya olanak tanırken ışık gücü, sessizlik ve görüntü kalitesinden taviz vermiyor. Bir diğer model ise ev sinemasına yönelik EH-TW9000. 3 boyutlu bu model ise Full HD çözünürlüğü, ışık gücü ve sessizliğiyle dikkat çekiyor.

Türkiye pazarına özel ilgi

Etkinlik sırasında görüşme fırsatı bulduğumuz Epson Uluslararası Kanal Geliştirme Müdürü Renato Vincenti, Türkiye’nin Epson için çok önemli bir pazar olduğunu, ekonomik daralmanın yaşandığı bugünlerde gösterdiği performansla önemini yitirmeyen bir ülke konumunda olduğunu dile getirdi. “Bu pazara odaklanmış durumdayız ve kaynaklarımızı buradaki işi geliştirmek için kullanıyoruz. Çalışan sayımızı artırdık ve özel bir ekip kurduk. Bu ekip bayiler ve diğer satış kanallarıyla sürekli bir iletişim kuruyor, ilgi çekici iş olanaklarını değerlendiriyor” diyen Vincenti, bu ülkeye verdikleri değerin bir başka göstergesinin ise başka ülkelerde olmayan yeni ürünlerin sadece buraya özel olarak sağlanması olduğunu belirtti. Kurumsal alana yönelik olarak ‘işe yönelik mühendislik’ temasını benimsediklerini kaydeden Vincent, bu strateji dahilinde stratejilerinin toplam çözümler sunduğunu vurguladı.
ETİKETLER : Sayı:848

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics