Bilişim Dünyası 23 NİSAN 2011 / 00:07

Ericom halka açılıyor

Ericom Telekomünikasyon ve Enerji Teknolojileri A.Ş. halka açılıyor. Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Avea ve Superonline gibi telekom operatörlerine enerji yedekleme ve telemetri hizmetleri veren Ericom, Deloitte’ın Technology Fast 50 araştırmasında Türkiye’nin son 5 yılda en hızlı büyüyen 6. teknoloji şirketi olmuştu.
Halka açılma ile ilgili bilgi veren Ericom Telekomünikasyon ve Enerji Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aydın, “Şirketin 4 milyon TL olan sermayesi ortakların rüçhan hakları kısıtlanarak 5.5 milyon TL’ye çıkartılacak” dedi. İlker Aydın, son 5 yılda satış rakamlarını yüzde 1800’den fazla artırma başarısı gösterdiklerini kaydetti. Buna paralel olarak Deloitte’ın Technology Fast 50 araştırmasında Türkiye’nin son 5 yılda en hızlı büyüyen 6. teknoloji şirketi olduklarını vurgulayan İlker Aydın, “Ericom telekom operatörlerinin enerji yedekleme çözümlerinde pazar lideri konumundadır” dedi.
Aydın, Ericom’un M2M konusundaki faaliyetlerinin 2009 yılında başladığını ve geçen yıl “Vodafone Uzaktan Sayaç Okuma Projesi” ile Türkiye’deki 4 bin baz istasyonunun uzaktan okunması projesini gerçekleştirdiklerini açıkladı. Ericom’un İTÜ Enerji Enstitüsü ile yaptığı anlaşma çerçevesinde üniversitede 3 adet laboratuvar kurduğunu da belirten Aydın, Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda da birçok üründe patent başvurusunda bulunduklarını ve getirdikleri yenilenebilir enerji çözümleri ile Türkiye’de ciddi bir enerji tasarrufu sağlanmasına katkı sağladıklarını açıkladı. Akü kontrol sistemleri konusunda Çin’in Coslight şirketi ile yaptıkları anlaşmalar ile Türkiye’de ve bölge ülkelerde kullanılmak üzere Elektrikli Araç Aküsü projesi gerçekleştirdiklerini ifade eden Aydın, “Bu proje şirketimizin en büyük Ar-Ge projesidir. Özellikle Elektrikli Otobüs ve Toplu Taşıma Aracı konularında da yine partnerimiz Coslight şirketi ile çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. Ericom olarak halka arz kaynaklarını bu yönde değerlendireceğiz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:818

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics