Bilişim Dünyası 07 MAYIS 2013 / 10:17

Ericsson’dan sosyal ağ çözümü

Ericsson, ”Ericsson Sosyal Ağ Çözümü” ile sosyal ağlardaki kullanıcıların tercih ve alışkanlıklarını, hizmet ve ürünler karşısında gösterdikleri tepkileri, müşteri etki seviyesini analiz ederek klasik CRM sistemlerine destek oluyor.

Sosyal medyadaki verileri aynı yapıya dönüştüren ve öneri sistemiyle destekleyen “Ericsson Sosyal Ağ Çözümü”, mevcut CRM sistemleri ile sosyal ağlardaki kullanıcıları eşleştirerek memnuniyet, şikayet ve öneri gibi geribildirimlerini öncelikli dil Türkçe olarak yüksek başarı oranıyla hızlıca algılayan ve buna yönelik çözümler geliştiren bir yazılım platformu.

Ericsson Sosyal Ağ Çözümü’nün Twitter’da yüzde 70’in üstü, email’de yüzde 90’nın üstünde başarı oranına ve günde 10 milyon veri işleme hızına sahip olduğunu belirten Ericsson Çözüm Mimarı Mete Aktaş, “Sosyal medyanın gelişimi ile birlikte tüketicilerde grup halinde hareket etme eğilimi artıyor.  Eskiden ürün ve hizmet almak isteyenler  yakın çevrelerine danışırken, bugün daha önce o hizmeti veya ürünü deneyimlemiş kişilerin sosyal medyadaki geribildirimlerinden yararlanıyor. Tüketiciler memnun kalmadıkları bir ürün ya da hizmeti geçmişte bir ya da iki kişiye şikayet ederken;  bugün, firmalar ortak ilgi alanlarına göre toplu hareket eden ve daha belirleyici olmak isteyen bir müşteri kitlesiyle karşı karşıya. Dolayısıyla sosyal ağlardaki mesajları düzenli olarak kontrol etmek ve gerektiğinde hızlı bir şekilde ilgili aksiyonları almak büyük önem taşıyor” dedi.

Ericsson Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Murat Şahinoğlu ise konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Ericsson her sene katlanarak büyüyen veri trafiğinde katma değerli çözümler geliştirirerek müşterilerinin rekabet ortamında farklılaşmasına katkıda bulunuyor. Ericsson Türkiye Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen Ericsson Sosyal Ağ Çözümü, Türkçe’yi daha iyi anlama ve sınıflandırma konusundaki üstün özellikleri ile rakiplerine göre hızlı ve çok yüksek bir başarı oranında verilerin sınıflandırılmasını sağlıyor ” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN