Bilişim Dünyası 06 HAZİRAN 2011 / 20:58

Ericsson, teknokent gezilerine başlıyor

Ericsson, 3 Şubat 2011’de İstanbul’da düzenlediği “Join the Journey” etkinliğiyle duyurduğu Türkiye, Ortadoğu ve Afrika pazarında iş olanakları sunan yeni kanal iş ortaklığı modeli kapsamında teknokent gezilerine başlıyor. 8 Haziran’da İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi ile başlayacak gezilerin sonraki durakları ise 14 Haziran’da Hacettepe Teknokent, 15 Haziran’da Bilkent CyberPark, 16 Haziran’da ODTÜ Teknokent, 17 Haziran’da Erzurum ATA Teknokent, 21 Haziran’da Kocaeli Üniversitesi Teknoparkı, 22 Haziran’da Marmara Teknokenti, 24 Haziran’da Eskişehir Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı ve 30 Haziran’da Antalya Teknokenti olacak. Bu ziyaretlerle temel hedeflerinin farklı alanlarda faaliyet gösteren uzman bilişim şirketlerini iş ortaklığı ekosistemlerine davet etmek ve birlikte iş geliştirme fırsatları yaratabilmek olduğunu belirten Ericsson Türkiye ve Kuzey Orta Doğu İş Ortaklığı Bölge Müdürü Müge Gökçek, şunları kaydetti:
“Şirketlerin bize başvuru yapmalarını beklemek yerine Türkiye’deki öncü teknokentlere giderek uzman şirketlerle tanışmak istedik. Yeni iş ortakları adaylarımızı bulmak üzere Türkiye’yi gezeceğiz. Bölgesel iş ortaklı ekosistemimize Türkiye’nin her ilinden şirketlerin katılacağına inanıyoruz. 2020 yılında 50 milyar cihazın birbirine bağlı olacağı bir dünya bizi bekliyor, bu da birçok iş alanı demek ve tabi birçok farklı uzmanlıkta şirketlerin olması demek. İşte bu vizyon ile ilerlediğimiz bugünlerde uzman yazılım şirketleri, ürün sağlayıcılar, yaratıcı ve yenilikçi fikirleri olan, yeni teknolojilere ilgi duyan  tüm şirketlerle yolumuz bu ziyaretlerle kesişecektir.”
ETİKETLER : Sayı:824
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN