Bilişim Dünyası 05 AĞUSTOS 2012 / 13:27

ERP’ciler birleşti, sektöre hareket geldi

Geçtiğimiz Şubat ayında kurulan ve ERP ile ilgili herkesi bir çatı altında birleştirmeyi hedefleyen ERP Komitesi çalışmalarını sürdürüyor.

ERP Komitesi, Türkiye’deki ERP kullanıcıları, akademisyenler, yönetim danışmanları ve stratejistlerin yanı sıra ticaret, sanayi ve hizmet sektöründeki kuruluşlar ile iş uygulamaları sektöründe faaliyet gösteren şirketlerden oluşan marka bağımsız bir organizasyon. Komitenin kurucularından ve ERP Komitesi Koordinatörü M.Göker Sarp, “ERP Komitesi, ülkemizin operasyonel etkinlik ve verimlilik hedeflenen ERP projelerinde başarıya ulaşılabilmesi için akademisyen, yönetim danışmanı ve ERP kullanıcısı olan komite üyelerinin yazılım geliştirme platformları, büyük ölçekli iş uygulamaları, veri analizi, karar destek sistemleri, kaynak planlama ve optimizasyon gibi ileri seviyedeki uzmanlıklarını ve tecrübelerini, ERP uygulamalarının kullanımına geçecek ticaret, sanayi ve hizmet kurumlarının istifadesine sunduğu bir platform oluşturmak amacıyla kuruldu” diyor.
Dileyen şirket ve kurumlara destek olduklarının altını çizen Sarp, “ERP kullanmak isteyen şirketlerdeki yöneticilerin veya işletmelerinde ERP kullanılmasını arzu eden kişilerin ilk iletişimi ile başlayan bağımsız, tutarlı ve güvenilir desteğimizle, yönetim ve bilişim danışmanlarımız eşliğinde mevcut durum analiz sürecinden geçmelerini sağlıyoruz. Bu analiz sonucunda onlara rehberlik edecek bir yol haritası hazırlıyoruz.  Memnuniyet geri bildirimlerinizle de kendimizi denetliyoruz” şeklinde konuştu.

Danışmanlık da veriliyor
ERP Komitesi olarak çeşitli danışmanlıklar da verdiklerini dile getiren Göker Sarp, bu konuda şunları söyledi:
“Bu amaçla birlikte, akademisyen ve danışman üyeleriyle birlikte, sanayi, ticaret ya da hizmet sektörlerinde yürüteceğimiz seminerler ve teknik analiz gibi bilinçlendirme faaliyetleri ile ERP uygulama ve platformlarına özendirmeyi ve bu uygulamaların kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Akademik çalışmalar, röportajlar yayınlıyor ve ERP kullanımına yönelik sektörel çalışma grupları oluşturuyoruz.” Komite, olarak ERP kullanımını veya şirket içinde yaygınlaştırmayı hedefleyen kurumlar ile ortaklık içinde çalışabilecek ve onlara koçluk edecek bir grup. Şirketlere ve proje ekiplerine yaşayacakları değişiklikleri yönetmelerine ve yapılan uyarlama, değişiklikleri teslim almalarına yardımcı olmak ana hedefimiz. Şİrketlere koçluk yapıp, destek verirken, ERP projelerinde her adımdan emin olmaları için komite üyesi şirketlerle deneyimlerini paylaşmalarına aracı olacak, benzeri konularda deneyimlerden yararlanmanız için uzman desteğe ulaşmanızı sağlayacak, komiteye veya başkasına bağımlı olmayan bir çözüm yaratılmasına yardımcı olmak istiyoruz.”

ERP Komitesi hakkında

ERP Komitesinin temellerinin 2009 yılında atıldığının altını çizen Sarp, “Organizasyon oluşturulmaya başlandıktan sonra resmi olarak 13 Şubat 2012 tarihinde kurulan ERP Komitesi’nin, şu an itibariyle binin üzerinde bireysel ve kurumsal üyesi bulunuyor. Sosyal ağlardan yani Linkedin Grubumuz,
Facebook Sayfamız ve Twitter Profilimiz ile sayısal platformlardan etkinliklerimizi üyelerimizle paylaşıyoruz” dedi. Detaylı bilgi için komite resmi web sitesi:
www.erpcommittee.org
YORUMLAR
Murat Uslu 22 NİSAN 2014 / 10:41 0 0
Türkiye de 1994 yılında for windows olarak MRP yazılımı yapan biriyim. Doluca Şarapçılık gibi firmalarda yıllarca kullanılan yazılımımın ismi BRR idi. Şimdi Profil Sanayi Tic. A.Ş. de planlama&lojistik yöneticiliği yaptığım için yazılımla hobi olarak uğraşıyorum. Stok takibinde RFID destekli yeni uygulamalarım da mevcut. Bilgi birikimimi tecrübemi aktaracağım sizin oluşturduğunuz gibi bir oluşum içinde yer almak isterim. 0 554 561 24 11

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics