Bilişim Dünyası 28 NİSAN 2014 / 08:23

ERP Komitesi Antalya’daki ilk toplantısını gerçekleştirdi

ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu’nun Antalya’daki ilk toplantısı gerçekleştirildi. Vodafone ev sahipliğinde, ERP Komitesi Antalya temsilcisi Sembol İnşaat İş Uygulamaları Yöneticisi Salim Canpolat’a vekaleten Bilgi İşlem Yöneticisi Aytek Aydoğan ve ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü M.Göker Sarp‘ın katılımıyla gerçekleşen etkinliğe 33 kişi katıldı.
Antalya’daki kurumsallaşma ve ERP projelerinin değerlendirildiği toplantıda; proje ekiplerinin ve yönetimin ERP projelerine yaklaşımı, ERP üreticisi ve hizmet sağlayıcı şirketlerin yapısı üzerine görüş alışverişi yapıldı.
Tantur Muhasebe Müdürü Cevat Sümer’in “ERP, orta ve büyük şirketler için olmazsa olmaz” başlıklı konuşmasının ardından Tantur Bilgi İşlem Müdürü Ümit Açıkalın yaptığı konuşmada, “ERP’nin bu vesile ile Antalya’da konuşulması çok iyi ve insan kaynağı çok önemli. Bilgi işlemciler olarak bu sistemlerin dışında kaldık” dedi.
Biblio Globus Türkiye Bilgi İşlem Müdürü Mehmet Egemen Özkan “Bir adım öne geçmenin yolu iş zekâsından geçiyor” dedi.
Cantek ERP Proje Lideri Duygu Alkış da “ERP’nin çalışması için veriler ile beslenmesi gerekli. Kullanıcılar yaptıkların işin kaydını mutlaka girmeli. Bu da işlerinin bir parçası bence, yaptıkları işin kaydının girilmesi ile iş tamamlanıyor, aksi halde iş yapılmamış sayılıyor. ERP öncesi kullanıcılar 10 yere bilgi verirken, ERP ile tek yere veri girmesi ile 10 kişinin veriyi görmesi mümkün ve bu bilginin sahibi de veriyi giren kişi, bunun önemi fark edilmeli” diyerek görüşlerini açıkladı.
Cantek şirketinden İsmail Yılmaz, “Şirketlerde ERP birimi ve seyir defteri kesinlikle olmalı” derken, aynı şirketten Fatih İnan da “Belli bir seviyeden sonra kullanıcılar da sistemi sorguluyor” dedi.
Öğer Bilgi İşlem Yöneticisi Ahmet Heman “Süreçleri hızlandırıp otomasyonu sağlarsak ERP şartlarını sağlamış oluruz” derken Sirene’den Devrim Köse de “Türkiye’deki şirketlerin ortalama ömrünü dikkate alırsak, şirketler ERP geçişi için gerekli olan şirket kültürünü oluşturamadan kapanıyor” şeklinde görüşlerini açıkladı.
Calista Finans Müdürü Ali Durur ise “Yurtdışı şirketler sonuçlarının ve nedenlerinin paylaşıldığı sistemler kuruyor. Türkiye’deki aile şirketleri bunun çok gerisinde kaldı. Çözüm üreticileri yatırımcıların isteklerini gözetmeli” dedi.
Antalya’ya özel olarak turizm, tarım ve diğer sektörlere yönelik çalışma grupları faaliyetlerine başlayacak ve hazırlayacakları teknik görüşleri içeren ERP kullanımı raporlarını yayınlayacaklar.
ETİKETLER : Sayı:969

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics