Bilişim Dünyası 18 TEMMUZ 2016 / 09:03

Esas kurumsal servetinizi doğru koruyun

Kurumsal veri koruma ve bilgi yönetimi şirketi Commvault, Türkiye pazarında bu alandaki potansiyeli değerlendirmekte kararlı.
Günümüzde şirket büyüklüğünden ve sektöründen bağımsız olarak, veriler hızla ve farklı ortamlarda büyüyor. Bu büyüme de veriyi şirketlerin mali değerleri kadar önemli hale getiriyor. Verilerin şirketler için akıllı bir şekilde kullanılması, uygun koşullarda korunması, saklanması ve kayıp durumunda bu verinin yeniden erişilebilir olması ise farklı teknoloji ve danışmanlık ihtiyaçlarını beraberinde getiriyor. Doğru çözüm ve danışmanlık ile artan riskleri minimuma indirmek mümkün ve Commvault Kanal Müdürü Nilgün Ercan, her ölçekteki kurum ve her tip veri için uyumlu, esnek ve çevik bir veri koruma altyapısı sunduklarını vurgulayarak, şu detayları paylaştı:
  
Küresel bazda kurumsal kimliğe ait her türlü büyük veri değerli sayılıp koruma altına alınırken, ülkemizde şimdilik sadece kritik uygulamaların verileri korunuyor. Veriler Türk şirketleri için birinci sırada önem taşıyan unsurlar, ancak verilerin de iş sürekliliğine uygun şekilde korunması, yedeklenmesi ve yaşlandırılması işlemleri ‘ikincil’ koruma yöntemleri olarak görülüyor. Ayrıca bulut bilişim altyapılarının yaygın olarak kullanılması ve yedekleme yazılımlarının bulut altyapılarına entegre çalışabilir olması da kurumsal verinin korunmasında avantaj ve kolaylık sağlıyor. Biz bulut altyapılarını doğrudan desteklediğimiz gibi, bulut altyapısına doğrudan yedek alınabilmesine de olanak sağlıyoruz. 
 
Şirketler güvenlik konusunda nasıl bir strateji ile yol almalı, öncelikleri neler olmalı? 
Veri güvenliği şirketlerin birincil önceliği olmalı. Kurumsal kimliğe ait verilerin birden fazla konumda saklanması, birden fazla kopyasının tutulması bu verilerin önceliklerinin arttırılmasına olanak sağlamakta. Operasyonel karar yönetimi (FKM/ODM) senaryolarında mutlaka yedekleme altyapısı da düşünülmeli, verilerin kopyalarının bu merkezlerde saklanması gibi ek güvenlik önlemleri alınmalı.
 
Commvault için küresel pazarla kıyaslandığında, Türkiye nasıl bir konuma sahip? 
Daha önceki yıllarda olduğu gibi yenilikçi çözümlerimizi oluşturmaya devam ediyoruz. V11 sürümü ile sağladığımız teknolojik gelişmeleri arttırarak, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza daha geniş bir yelpazede, daha esnek ve yenilikçi çözümler sunmaya devam edeceğiz. Küresel pazarla kıyaslandığında Türkiye, önemli ve stratejik konuma sahip. Bu nedenle Türkiye organizasyonumuzu ve iş ortaklığı ağımızı büyüterek, daha fazla müşterimize erişmeye ve büyümeye devam edeceğiz. Çalışmalarımızı, yetkili dağıtıcımız ve yetkin iş ortaklarımızla birlikte yapacağımız etkinliklerle daha fazla kuruma ulaşarak çeşitlendireceğiz. 
 
Kanal yapınız ve işbirliklerine bakışınız hakkında bilgi verir misiniz? 
Commvault; iş ortaklığının gücüne ve verimine inanan, stratejilerini bu yönde belirleyen bir şirket. Global OEM ve sistem entegratörü iş ortaklarımızla, daha geliştirme aşamasında birlikte çalışarak, müşterilerimize kullanımı ve yönetimi kolay, entegre çalışan ve performansı yüksek çözümler sunuyoruz. Bu işbirliklerini yerel iş ortaklarımızın satış ve danışmanlık yetenekleriyle birleştirerek, müşterilerimize en doğru çözümleri götürüyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de iş ortaklarımız ile büyüyecek ve yaygınlığımızı artıracağız.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics